Bon Turystyczny
Źródło: Autokult

Przełomowa ustawa już w sejmie. Tegoroczne wakacje rozpieszczą kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Czerwca 2020

Wakacje 2020 mogą przejść do historii polskiej turystyki. W głównej mierze chodzi oczywiście o bonie turystycznym, który rozpala myśli Polaków do czerwoności. Projekt trafił już do Sejmu i już wkrótce należy spodziewać się, że wkrótce wejdzie w życie

Wprowadzenie Bonu Turystycznego już wkrótce? Gotowy projekt trafił już do Sejmu

Do projektu wprowadzono kilka istotnych zmian odnoszących się do realizacji. Wszystkie z nich są widocznie korzystnie dla turystów. Gotowy pomysł trafił już do polskiego Sejmu i możemy spodziewać się, że wkrótce zostanie on zrealizowany.

Chodzi w głównej mierze o fakt, że rodzice i opiekunowie prawni otrzymają na każde ze swoich dzieci kwotę 500 złotych, która ma zostać wydana na usługi hotelowe, a także podczas imprez czy eventów turystycznych. Dzieci niepełnosprawne otrzymają 1000 złotych.

Bon ma zostać wydany w elektronicznej formie na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Data ważności bonu jest 31 marca 2022 roku. Data została wydłużona o rok, bo w grę wchodził 2021 rok.

Osoby otrzymujące świadczenie z programu 500 plus będą zobowiązane do zalogowania się w systemie teleinformatycznym i potwierdzenia bądź aktualizacji danych. Po dokonaniu tej czynności bon turystyczny zostanie aktywowany i jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do otrzymania bonu – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Wideo - Nagranie ku przestrodze. Film instruktażowy jak nie należy wyprzedzaćWideo - Nagranie ku przestrodze. Film instruktażowy jak nie należy wyprzedzaćCzytaj dalej

Wkrótce pojawi się specjalna lista obiektów, w których będzie obowiązywać możliwość skorzystania z takowego bonu. Informacja zostanie opublikowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz także:

1. Wiemy czym na co dzień jeżdżą kandydaci na prezydenta. Zaskakujące modele samochodów

2. Wideo - Kierowca Audi rozprawia się z pijanym mężczyzną na ulicy

3. Wielkie zakupy Polskiej Policji - Ponad 600 nowych radiowozów

Następny artykuł