Dystrybutor paliwa
Źródło: Świat Usług

Paliwo na stacjach jeszcze tańsze? Prognozy ekspertów są obiecujące

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Kwietnia 2020

Epidemia koronawirusa, która szaleje w naszym kraju, jak i w całej Europie znacząco wpływa na całą branżę petrochemiczną. Według najnowszych prognoz ekspertów ceny paliw będą jeszcze niższe, choć nie będą maleć w tak szybkim tempie, jak dotychczas

Według ekspertów niższe ceny paliw na stacjach zostaną utrzymane

Eksperci portalu e-petrol.pl informują, że obniżki cen paliw, które znamy z ostatnich tygodni, będą również obecne w najbliższej przyszłości. Według ich prognoz spadek cen będzie niewielki, ale zawsze będziemy mogli zaoszczędzić kilka groszy.

Ceny klasycznej 95 będą formować się od 3,88 groszy do 4,04 groszy. Za diesla będziemy musieli zapłacić od 4,05 do 4,18 zł za litr. Litr gazu natomiast będzie kosztować od 1,77 do 1,84 zł.

Został zatrzymany przez Staż Miejską, bo był starannie ostrzyżonyZostał zatrzymany przez Staż Miejską, bo był starannie ostrzyżonyCzytaj dalej

Ceny na polskich, jak i zagranicznych stacjach są uwarunkowane przez wiele czynników. Aktualnie kryzys związany z koronawirusem znacząco wpływa na sytuację na stacjach. Według długofalowych prognoz możemy spodziewać się tygodniowych spadków cen, nawet o kilka groszy na litrze paliwa. Dopiero koniec pandemii wirusa, ma być również końcem niższych cen na stacjach.

Następny artykuł