Zatrzymanie BMW
Źródło: Evening Standard

Kierowca BMW zatrzymany przez policję. Chciał odpocząć od żony i dzieci

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Kwietnia 2020

Domowa kwarantanna w tym jakże ciężkim czasie, dla wielu osób może być naprawdę frustrująca. Idealnym przykładem, że cierpliwość może się skończyć w każdym momencie, jest pewien mężczyzna z Wielkiej Brytanii, który postanowił odpocząć od swojej rodziny i wybrał się na długą przejażdżkę

Pewien Brytyjczyk miał dość siedzenia w domu z rodziną. Postanowił wybrać się na przejażdżkę. Zatrzymała go policja

Stosowanie się do zaleceń rządu, szczególnie w okresie pandemii koronawirusa, dla wielu osób nie jest takie oczywiste. Pewien Brytyjczyk nie mógł się doczekać zniesienia rygorystycznych obostrzeń i postanowił wybrać w długą podróż. Kierujący BMW został zatrzymany na autostradzie A30 w pobliżu Launceston w Kornwalii w Niedzielę Wielkanocną. Pokonał łącznie ponad 300 kilometrów tylko dlatego, żeby choć na chwilę oderwać się od rodzinnej atmosfery.

Mimo iż sytuacja jest w pewnym stopniu zrozumiała, przynajmniej z punktu widzenia płci męskiej, to jazda bez szczególnego celu jest w Wielkiej Brytanii karana mandatem.

Według rządowych wytycznych, w podróż samochodem możesz wybierać się jedynie w przypadku gdy takowa czynność jest niezbędna. Przykładowo jazda na zakupy czy też do pracy.

Pijana para jechała pod prąd. Zaraz potem doszło do innej kolizjiPijana para jechała pod prąd. Zaraz potem doszło do innej kolizjiCzytaj dalej

Policjanci przypomnieli kierowcy o obowiązujących przepisach, a następnie zamieścili na Twitterze wymowny wpis.

Zabranie swojego BMW na przejażdżkę liczącą ponad 300 kilometrów w dwie strony, aby odpocząć od żony i trojga dzieci, nie jest koniecznością. Drogi są znacznie cichsze, ale wciąż są ludzie, którzy tego nie rozumieją.

Następny artykuł