Kontrola Policji
Źródło: Fakt

W ciągu kilku godzin dwukrotnie złapano ją za jazdę po alkoholu. Wysoka kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Kwietnia 2020

Czy w ciągu kilku godzin, można dwukrotnie zostać zatrzymanym za jazdę pod wpływem? Przykładem, że dla niektórych osób nie ma rzeczy niemożliwych, jest pewna 56-latka, która w kilka godzin, została złapana dwa razy na ,,podwójnym gazie”.

Czy można zostać dwukrotnie złapanym za jazdę po pijanemu? Tak, jest to możliwe, a odpowiednim przykładem jest 56-letnia kobieta, która została zatrzymana w Kłobucku. Funkcjonariusze lokalnej policji zatrzymali do kontroli osobowe Renault. Kierująca pojazdem wydmuchała prawie 2 promile alkoholu.

Jak się okazało, kobieta postanowiła ponowić jazdę pod wpływem. Kilka godzin od pierwszego zatrzymania, została skontrolowana raz jeszcze. O godzinie 18 w miejscowości Opatów, tamtejszy dzielnicowy zauważył, że stan kierującego samochód wskazuje, iż ten jest pijany. Jak się później okazało, za kierownicą auta siedziała wcześniej zatrzymana kobieta.

Podczas drugiej kontroli 56-latka wydmuchała ponad 2 promile, co oznacza, że po pierwszym zatrzymaniu, postanowiła sięgnąć po alkohol raz jeszcze.

Pijana kierująca trafiła do aresztu. Oprócz więzienia grozi jej wysoka grzywna oraz wielkoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Co ciekawe, kobieta była wcześniej karana za jazdę po pijanemu. Dodatkowo złamała przepisy odnoszące się do zakazu przemieszczania. Sprawa trafiła również do Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kłobucku.

Następny artykuł