Ferrari F40 Nowe
Źródło: Motor1

Koncept nowego Ferrari F40. Włoska klasyka w odświeżonym wydaniu

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Kwietnia 2020

Ferrari F40. Model kultowy, o którego istnieniu wie praktycznie każdy sympatyk motoryzacji. Niewiele pojazdów może równać się z tą piękną czerwoną bestią. Być może teraz nadchodzi czas na odświeżenie tego klasyka.

Ferrari F40- model, który idealnie charakteryzuje markę z Maranello

Ferrari F40, czyli samochód kultowy, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy zadebiutował w roku 1987 i okazał się strzałem w dziesiątkę.

Najnowsze projekty nowej F40 pochodzą od Naoto Kobayashiego z Behance.net, który w bardzo efektowny sposób pokazał własną, śmiałą interpretację nowego wyglądu Ferrari F40.

Ferrari F40

Renderowania ukazują elegancki, smukły samochód, który w pewnych elementach przypomina klasyczną wersję F40. Jednak w przypadku projektu, widać bardziej nowoczesny wygląd oraz sportową sylwetkę, która nadaje całości wielki efekt WOW!

Ferrari F40

Bardziej agresywny przód, który ma służyć polepszeniu właściwości aerodynamicznych. Nowy projekt stracił klasyczne żaluzje silnika, jednak tył nawiązuje do klasycznej wersji.

Jeszcze potężniejszy McLaren Senna. Novitec dokonał niemożliwegoJeszcze potężniejszy McLaren Senna. Novitec dokonał niemożliwegoCzytaj dalej

Smukła budowa może sugerować, że Ferrari będzie planowało zdecydowanie bardziej skupić się na dopracowaniu osiągów. Być może nowa F40 będzie na tyle przełomowa, że okaże się samochodem w pełni elektrycznym. Nawet jeśli do tego dojdzie, to jedno trzeba przyznać, projekt wygląda bardzo obiecująco i spodoba się niejednemu oddanemu sympatykowi włoskiej marki.

Następny artykuł