McLaren Senna By Novitec
Źródło: Photo by Novitec

Jeszcze potężniejszy McLaren Senna. Novitec dokonał niemożliwego

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Kwietnia 2020

Czy jest w tej chwili na rynku bardziej niewdzięczny model do modyfikacji od McLarena Senny? Niemiecka firma udowodniła, że podejmuje się każdego zadania i stworzyła jeszcze dzikszą, wręcz radykalną wersję tego hipercara.

Zmodyfikowana wersja od Novitec oferuje kosmiczne osiągi, niedostępne w klasycznej wersji pojazdu

Niemieckie studio Novitec po raz kolejny zachwyca nas kosmicznie mocną wersją pojazdu. Teraz na warsztat wzięli sportowego McLarena. 902 KM jest wynikiem lepszym od ultra sportowej wersji Senny GTR. W tamtym samochodzie wartość momentu obrotowego doszła do świetnych 888Nm. W standardowej wersji samochód może zaoferować 800KM. Jak widać w interpretacji Noviteca osiągi są jeszcze lepsze.

McLaren Senna

Osiągniecie pierwszej setki przez wersję Noviteca, zajmuje McLarenowi jedynie 2,7 sekundy, natomiast pierwszą dwusetkę na naszym liczniki zarejestrujemy po nieco ponad 6 sekundach. Prędkość maksymalna tego hipercara to 335 km/h

McLaren Senna

Warto wspomnieć o innych modyfikacjach wprowadzonych przez Noviteca. Widać nowe aluminiowe felgi, które w zależności od preferencji klienta mogą mieć 20 lub 21 cali. Zmianą wartą odnotowania jest również ultralekki układ wydechowy, zbudowany z materiału używanego w Formule 1. Dodatkowo wnętrze może zostać spersonalizowane specjalnie na życzenie nabywcy.

Nowy Nissan 400Z. Piękna bestia z potężną V6 rozbudzająca wyobraźnieNowy Nissan 400Z. Piękna bestia z potężną V6 rozbudzająca wyobraźnieCzytaj dalej

Pojazd wygląda bardzo agresywnie, przez co może koncentrować na sobie bardzo skutecznie wzrok przechodniów. Masa 1198 kg czyni Sennę jednym z najlżejszych pojazdów sportowych udostępnionych do jazdy po publicznych drogach. Zdecydowanie po raz kolejny świetna robota prosto ze studia Novitec.

Następny artykuł