Dystrybutor Paliwa
Źródło: zdrogi.pl

Tragiczne statystyki. Ile kilometrów za swoją dniówkę może przejechać statystyczny Polak. Dane są bezlitosne

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Lipca 2020

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile kilometrów jesteś w stanie przejechać za jeden dzień w pracy, to w tym artykule otrzymasz odpowiedź. Na tle innych krajów europejskich nie będzie ona satysfakcjonująca. Dane dla typowego Kowalskiego są bezlitosne

Ile kilometrów można przejechać za dzień pracy? Statystyczny Polak na szarym końcu statystyk

Eksperci oraz analitycy porównywarki Rankomat zdecydowali się na ciekawe badanie. Dokładnie przyjrzeli się średnim pensjom oraz cenom paliw w różnych europejskich państwach. Stworzyli specjalny raport, w którym wyliczyli ile za jeden dzień w pracy, przejedzie obywatel danego kraju. Dla Polaków dane są bezlitosne.

W naszym kraju średnie dzienne zarobki formują się w granicach 56 dolarów, a cena paliw to 1,06 dolara za litr. Statystyczny Polak będzie w stanie za dzień pracy przejechać 754 km. Jesteśmy lepsi jedynie od Rumunii (628 km) oraz Bułgarii (523). Po prostu ręce opadają.

79 - letnia babcia jechała swoim Porsche aż 236 km/h. Policja wlepiła jej gigantyczną karę79 - letnia babcia jechała swoim Porsche aż 236 km/h. Policja wlepiła jej gigantyczną karęCzytaj dalej

Jeżeli porównamy się do naszych południowych sąsiadów, odczujemy lekką zazdrość. Typowy Czech przejedzie od typowego Polaka aż o 250 km więcej, bo aż 1006 km.

Dla przykładu w Wielkiej Brytanii za dniówkę można przejechać 1728 kilometrów a w Niemczech 1867 km. Liderem, który zdeklasował oponentów, została Szwajcaria. W tym pięknym kraju za jeden dzień w pracy będziemy w stanie przejechać 3 444 km.

Kierowco, możesz stracić swoje prawo jazdy nie jeżdżąc samochodem. Niemal wszyscy zapominają o rygorystycznym przepisieKierowco, możesz stracić swoje prawo jazdy nie jeżdżąc samochodem. Niemal wszyscy zapominają o rygorystycznym przepisieCzytaj dalej

Poza wszelką skalą pozostaje Monako. Obywatel tego kraju za średnią dzienną pensję jest w stanie przejechać aż 6850 km. Jeżeli porównamy ten wynik z naszym krajem, to dojdziemy do wniosku, że nasz kochany kraj jest kilkadziesiąt lat wstecznych za pozostałymi europejskimi państwami.

Zobacz także:

1. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało

2. Wideo - Skoda Fabia stoczyła się ze wzgórza wprost na wczasowiczów

3. Dramatyczny wypadek. Osobówka zderzyła się z TIR-em. Z samochodu praktycznie nic nie zostało

4. Koło zabiło mechanika podczas pracy - traficzny wypadek na lubelszczyźnie

5. Wideo – Nietypowy wypadek. Driftujący traktorzysta siał spustoszenie na jednej z dróg

Następny artykuł