Honda Veyron
Źródło: eBay

Bugatti Veyron za mniej niż 20 tysięcy? Niemożliwe nie istnieje

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Maja 2020

Temat jest wręcz stary jak świat. Kilka lat temu amerykańscy tunerzy postanowili dopuścić się prawdziwego świętokradztwa, przeistaczając Hondę Civic w pojazd mający imitować Bugatti Veyron. Z informacji wynika, że cały projekt wywołał pozytywne reakcje wśród ludzi i nawet udało się sprzedać pewną ilość tego hipercara

Bugatti Veyron dla ubogich. Czyli specyficzny costplay Hondy Civic

Osiem lat temu światło dzienne ujrzał odważny projekt. Zakładał on przerobienie Hondy Civic w klasycznego hipercara, Bugatti Veyron. Opierał się on na wykorzystaniu karoserii z włókna szklanego w celu zamiany pospolitej Hondy w pojazd imitujący francuskie superauto.

Honda Veyron

Właśnie na eBayu wystawiony został jeden ze stuningowanych pojazdów. Konkretny model został stworzony na bazie Hondy Civic z 1993 roku. Cena wynosi 4500 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 19 tysięcy złotych.

Honda Veyron

Sprzedawca podkreśla, że pojazd powstał dla jaj. Pozwolił mu wystąpić w kilku show oraz na chwilę poczuć się jak gwiazda, udzielając wywiadów.

Warto podkreślić, że ten we wnętrze tego konkretnego egzemplarza zainwestowano ponad 6,5 tysiąca złotych. Fotele mają również specjalny haft Civic Gatti, który jest oryginalną nazwą tego specyficznego projektu.

Honda Veyron

Samochód różni się od Bugatti również pod względem silnika. Nie ma sensu szukać w nim mocarnego, ośmiolitrowego silnika W16. Zamiast tego pojazd napędzany jest przez turbodoładowany czterocylindrowy motor z wlotem zimnego powietrza i wieloma innymi ulepszeniami. Przebieg wynosi nieco ponad 119 tysięcy kilometrów.

Nowy super samochód Zenka Martyniuka. Prawdziwa perełkaNowy super samochód Zenka Martyniuka. Prawdziwa perełkaCzytaj dalej

Niestety, żeby stać się szczęśliwym nabywcą tego nietuzinkowego pojazdy trzeba sprowadzić go ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej z Florydy.

Zobacz także:

1. Chciał ukraść Tesle. To co zdarzyło się później wprawiło złodzieja w osłupienie

2. Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikoptera

3. Tak tanio na polskich stacjach nie było od dekady. Prognozy cenowe na drugą połowę maja są bardzo obiecujące

Następny artykuł