Straż Graniczna
Źródło: zdrogi.pl

Kierowco, musisz uważać na polsko-niemieckiej granicy. Zamknięte przejścia powodem niepokoju oraz frustracji

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lipca 2020

Pandemia koronawirusa skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Pomimo częściowej stabilizacji oraz lepszej sytuacji epidemiologicznej, wciąż można doświadczyć nietypowych sytuacji rodem z przełomu marca i kwietnia. Do kuriozalnych sytuacji dochodzi na niemiecko-polskich przejściach granicznych. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Problemy na polsko-niemieckich przejściach granicznych. Polacy nie mogą wjechać do jednego z niemieckich landów

Według informacji podanych przez portal Deutsche Welle wjazd przez Polaków do Meklemburgii-Pomorza Przedniego nie jest możliwy. Chodzi o zakupy czy jednodniowe wycieczki. Taka sytuacja występuje pomimo oficjalnie otwartych granic.

Taki stan rzeczy spowodowany jest w głównej mierze przez fakt, że w Niemczech o sposobach na walkę z koronawirusem decydują poszczególne landy. Sytuacja w regionie Meklemburgii-Pomorza Przedniego jest bardzo skomplikowana. Do tego landu zabrania się przyjeżdżania turystom na jeden dzień.

Kierowco, możesz stracić swoje prawo jazdy nie jeżdżąc samochodem. Niemal wszyscy zapominają o rygorystycznym przepisieKierowco, możesz stracić swoje prawo jazdy nie jeżdżąc samochodem. Niemal wszyscy zapominają o rygorystycznym przepisieCzytaj dalej

Na ominięcie tego prawa/zakazu jest jeden bardzo sprawny sposób. Do tego regionu można wybrać się autokarem. Wówczas przepis jednodniowego pobytu w landzie nie obowiązuje. Oczywiście do landu mogą wjechać osoby pracujące oraz ludzie, który chcą zostać na więcej niż jeden dzień.

Zobacz także:

1. Wideo – Nietypowy wypadek. Driftujący traktorzysta siał spustoszenie na jednej z dróg

2. Groźny wypadek gwiazdy „M jak Miłość” - Aktorka skasowała całe auto

3. Koło zabiło mechanika podczas pracy - traficzny wypadek na lubelszczyźnie

4. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

5. Wideo - Jechał autostradą i walczył z jadowitym wężem. Ucieszył się na widok policji

Następny artykuł