Dystrybutor paliwa
Źródło: zdrogi.pl

Tak tanio na polskich stacjach nie było od dekady. Prognozy cenowe na drugą połowę maja są bardzo obiecujące

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Maja 2020

W ostatnim czasie ceny na polskich stacjach mogą satysfakcjonować polskich kierowców. Ciągle obserwujemy tendencję spadkową. Już w tym momencie za litr benzyny płacimy mniej niż 10 lat temu. Warto podkreślić, że jej jakość nie wzbudza podejrzeń i jest wysokiej jakości

Benzyna nie była tak tania od dekady. Jej jakość jest bardzo dobra

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie wpłynęła na ceny paliw na światowym rynku. Pomimo faktu, że hurtowe ceny paliw lekko podrożały, to jednak klienci polskich stacji płacą coraz mniej. Na taki stan rzeczy wpłynęło zmniejszenie marż na stacjach paliw.

W tej chwili za klasyczną 95 zapłacimy o 25 procent mniej niż w rok temu. Cena 3,84 to najniższa cena od 11 lat. Przebiła ceny z drugiej połowy roku 2009.

Aktualnie za olej napędowy będziemy musieli zapłacić 3.96 groszy. Jego cena spadła o 3 grosze. Widocznie tańsze jest również LPG. Jego cena w naszym kraju formuje się na poziomie 1,67 za litr.

Podróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmianyPodróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmianyCzytaj dalej

Według analiz portalu e-Petrol.pl w drugiej połowie maja, ceny poszczególnych paliw mają wyglądać następująco. Za litr benzyny zapłacimy od 3.83 do 3.99, diesel ma kosztować od 3.95 do 4,09 zł/l. Także ceny autogazu mają nieznacznie wzrosnąć i formować się będą w przedziale od 1.65 do 1.71.

Zobacz także:

1. Chciał ukraść Tesle. To co zdarzyło się później wprawiło złodzieja w osłupienie

2. Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikoptera

3. Tragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuator

Następny artykuł