Audi Olesno
Źródło: Policja

Nietrzeźwy kierowca uciekał przez policją. Próbował zwiać swoim samochodem na dwóch kołach

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Maja 2020

Nietypowe sytuacje drogowe to częsty obrazek na polskich drogach. Czasami niektóre osoby wykazują się totalną, wręcz skrajną nieodpowiedzialnością. Pewien kierowca audi może pochwalić się wręcz ułańską fantazją. Prowadził bowiem swój samochód bez dwóch opon

Mężczyzna uciekał swoim samochodem bez dwóch opon przed policją. Był kompletnie pijany

Policjanci z Olesna dokonali bardzo nietypowego zatrzymania. Najpierw jednak musieli się podjąć pościgu za 27-letnim kierowcą audi. Jechał on wężykiem, a dodatkowo na dwóch kołach nie miał opon. Mundurowi od razu postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Kierowca audi ignorował jednak sygnały dźwiękowe i świetlne i rozpoczął ucieczkę – informuje aspirant Stanisław Filak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. - Po kilkuset metrach został jednak zatrzymany.

Opona

Jak się potem okazało, młody mężczyzna był kompletnie pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że złamał zasady wprowadzonej w naszym kraju obowiązkowej kwarantanny. Kierowca audi był bardzo agresywny i obrażał funkcjonariuszy przeprowadzających interwencję.

Podróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmianyPodróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmianyCzytaj dalej

27-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz zmuszanie mundurowych do zaniechania czynności służbowych. Dodatkowo grozi mu wysoka kara finansowa za złamanie zasad kwarantanny. Warto podreślić, że za wymienione powyżej wykroczenia grozi mu kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikoptera

2. WIDEO - Nietrzeźwy kierowca TIR-a siał postrach na krajowej drodze. O krok od tragedii

3. Czy zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości jest wbrew polskiej konstytucji?

Następny artykuł