Tesla 3
Źródło: Obserwatorium Rynku

Chciał ukraść Tesle. To co zdarzyło się później wprawiło złodzieja w osłupienie

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Maja 2020

Każdy motoryzacyjny fan bardzo dobrze wie, że jeżeli mówimy Tesla, od razu na myśl przychodzą nam nowoczesne technologie rodem z filmów science fiction. Amerykańska marka dodatkowo poza byciem wzorem w kwestiach ekologii pokazuje, że potrafi skutecznie zabezpieczyć swoje samochody.

Chciał ukraść Teslę. Właściciel zamknął go wewnątrz pojazdu dzięki specjalnej aplikacji

Tesla model 3 posiada specjalną i jak się okazuje bardzo pomocą funkcję, która umożliwia kierowcy otwieranie, zamykanie oraz uruchamianie, oraz wyłączanie pojazdu za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Najpewniej nie wiedział o tym pewien młody amerykański rabuś.

Aplikacja okazała się bardzo przydatna w przypadku pewnego amerykańskiego użytkownika tej marki. Policja z kalifornijskiego Barstow otrzymała zgłoszenie od mężczyzny, który przekazał, że na własną rękę schwytał złodzieja jego samochodu. Okazało się, że 21-letni rabuś napadł na kierowcę i nakazał mu opuszczenie samochodu.

Kradzież okazała się totalnym niewypałem. A to w głównej mierze dzięki temu, że właściciel Tesli przy pomocy aplikacji na telefon wyłączył silnik w swoim samochodzie oraz zamknął złodzieja wewnątrz pojazdu.

Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikopteraNajdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikopteraCzytaj dalej

Po przyjeździe policji okazało się, że młody złodziejaszek był pod wpływem substancji odurzających. Najlepszy w całej historii jest fakt, że mógł on odblokować drzwi od wewnątrz, ale na jego nieszczęście i najpewniej pod wpływem emocji nie był w stanie znaleźć kilku przycisków na kokpicie.

Zobacz także:

1. Podróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmiany

2. WIDEO - Nietrzeźwy kierowca TIR-a siał postrach na krajowej drodze. O krok od tragedii

3. ZDJĘCIA - Szybka wklejona pianką montażową i brak śrub w kołach! Szok

Następny artykuł