Podpisanie Umowy
Źródło: Jakub Szymczuk KPRP

Żołnierze WOT zatankują taniej na Orlenie. Wkrótce zniżki dla weteranów

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Kwietnia 2020

Grupa PKN Orlen wprowadza zniżki na zakup paliwa dla żołnierzy obrony terytorialnej. Minister Obrony Narodowej Polski, Mariusz Błaszczak wraz z prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem podpisali porozumienie w tej sprawie

Na stacjach Orlenu żołnierze WOT zapłacą taniej za paliwo. Wkrótce dołączą do nich weterani

"To podziękowanie za służbę dla Polski, łączenie pracy i życia rodzinnego ze służbą wojskową" Takich słów użyło Ministerstwo Obrony Narodowej, by zakomunikować podpisanie obustronnej umowy z PKN Orlen.

Wojska Obrony Terytorialnej bardzo pomagają obywatelom w walce z pandemią wirusa. W nagrodę za ich trud, uruchomiony został specjalny program lojalnościowy, który upoważni terytorialsów do tańszego tankowania na stacjach Orlen.

Regulacje mają wejść od maja i wyniosą 8 groszy na litrze paliwa. Za niedługo specjalne zniżki na paliwo mają otrzymać, również weterani. Ministerstwo podaje, że w tej kwestii również będzie współpracować z PKN Orlen.

Warto wspomnieć, że wprowadzona zniżka dla członków WOT wywołała masę komentarzy. Pojawiały się zarzuty, że jest to swojego rodzaju dzielnie żołnierzy, ponieważ żołnierze zawodowi bonusów na paliwo nie otrzymali. Opozycja wskazuje również, na kontrowersje, że takich specjalnych zniżek nie otrzymali pracownicy służby medycznej, którzy każdego dnia z narażeniem życia służą tysiącom Polaków.

Następny artykuł