Kontrola Policji
Źródło: TVP3 Wrocław

Czternastolatek zawiózł pijanego ojca po alkohol na stacje. Ma poważne problemy

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Kwietnia 2020

W Niedzielę Wielkanocną pijany mężczyzna postanowił kupić alkohol. Nie chciał prowadzić po pijanemu, dlatego w całą akcję zaangażował swojego 14-letniego syna. Na stacji paliw zostali zatrzymani przez policję.

Namówił syna by ten zawiozł go na stacje paliw po piwo. Czekają ich kłopoty.

W niedzielę 12 kwietnia, dzielnicowy z żagańskiej jednostki zauważył samochód marki Ford, którym kierował młody chłopak. Funkcjonariusz policji, mimo że był oficjalnie po służbie, postanowił sprawdzić ten podejrzany fakt. Pojechał za pojazdem na stacje paliw, gdzie jego przypuszczenia okazały się słuszne.

Za kierownicą osobowego forda zasiadał 14-latek. Wkrótce ze stacji wraz ze skrzynką piwa wyszedł ojciec chłopca, który był pod wpływem alkoholu. Wewnątrz pojazdu znajdowały się jeszcze kobieta z nastoletnią córką.

Okazało się, że 14-latek przywiózł swojego ojca na stację, bo ten był pod wpływem alkoholu i nie chciał kierować. Dodatkowo okazało się, że 47-latek od kilku lat nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał ważnych badań technicznych.

Kierowca po narkotykach pędził ulicami miasta. Miał w samochodzie małe dzieckoKierowca po narkotykach pędził ulicami miasta. Miał w samochodzie małe dzieckoCzytaj dalej

Sprawa zostanie rozpatrzona przez Sąd Rodzinny w Żaganiu. 47-latek odpowie za udostępnienie nieletniemu synowi, swojego pojazdu.

Następny artykuł