Inspekcja Transportu Drogowego
Źródło: Ciężarówki

Kierowco, miej się na baczności. ITD masowo kontroluje jedną rzecz. Grozi Ci gigantyczny mandat

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Lipca 2020

Zadaniem Inspekcji Transportu Drogowego jest zachowanie bezpieczeństwa na drogach. Chodzi oczywiście o kwestie czysto techniczne. Eliminacja problemów z dróg jest ich głównym priorytetem. Duża liczba osób bagatelizuje pewien problem, stwarzając poważne zagrożenie w ruchu drogowym

ITD rozpoczyna masowe kontrole. Kierowcy muszą się mieć na baczności. Grożą im gigantyczne mandaty

Bagatelizowanie problemów technicznych samochodu jest poważnym wykroczeniem a przede wszystkim błędem. Nie dość, że stwarzamy realne zagrożenie na drodze, to również samym sobie możemy wyrządzić ogromną krzywdę.

Zadaniem Inspekcji Transportu Drogowego jest kontrola oraz eliminacja potencjalnych zagrożeń od strony technicznej. Czasami wina nie leży po stronie kierowców, lecz przedsiębiorców, którzy wysyłają swoich pracowników na dłuższe trasy, nie kontrolując stanu technicznego pojazdów.

Kierowco, możesz stracić swoje prawo jazdy nie jeżdżąc samochodem. Niemal wszyscy zapominają o rygorystycznym przepisieKierowco, możesz stracić swoje prawo jazdy nie jeżdżąc samochodem. Niemal wszyscy zapominają o rygorystycznym przepisieCzytaj dalej

Stan opon w transporcie ciężkim woła o pomstę do nieba. Sytuacja jest dramatyczna

Głównymi problemami, które są realnym problemem to m.in. dziury, pęknięcia, brak bieżnika. ITD przyznaje, że tego typu sytuacje nie są odosobnione. W takiej sytuacji zatrzymywane są dowody rejestracyjne pojazdów. Wobec każdego przedsiębiorcy, który nie stosuje się do zaleceń, wszczyna się postępowanie administracyjne, które grozi srogą karą finansową, która jest uzależniona od rodzaju przewinienia (stanu technicznego).

Zobacz także:

1. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

2. Kierowco, zwróć szczególną uwagę na swoje auto. Nawet milion złotych kary za jedno niedopatrzenie

3. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało

4. Wideo - Efektowny skok przez bramki zakończony pożarem auta. O krok od wielkiej tragedii

Następny artykuł