Mobilne prawko
Źródło: AntyWeb

Rewolucyjna zmiana czekająca wszystkich kierowców. Posiadanie prawa jazdy będzie jeszcze wygodniejsze

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Czerwca 2020

Prawo jazdy w swoim prywatnym smartfonie? Już wkrótce takie rozwiązanie nie będzie nikogo specjalnie dziwić. Ministerstwo Cyfryzacji jasno zakomunikowało, że wszyscy użytkownicy mObywatel już wkrótce będą mogli dodać do niej swoje uprawnienia do kierowania samochodem

Aplikacja mObywatel już wkrótce z możliwością przypisania prawa jazdy. Wygoda dla setek tysięcy kierowców

Ministerstwo Cyfryzacji już na początku 2020 roku szumnie zapowiadało, że jeszcze w pierwszej połowie tego roku, wszyscy użytkownicy aplikacji mObywatel będą mogli dodać do niej swoje prawo jazdy.

Mobilne prawo jazdy będzie działać na tej samej zasadzie co wirtualny dowód rejestracyjny, który również jest dostępny w aplikacji. Policja podczas kontroli będzie wyszukiwać dane poprzez specjalne dane.

Według oficjalnych informacji podanych przez resort jest on gotowy, by już wprowadzić te rewolucyjną zmianę. Wcześniej jednak chce doprowadzić do sytuacji, aby brak papierowej wersji prawka nie prowadziło do ukarania mandatem przez policję.

Pierwsze miasto zakazuje korzystania ze smartphonów przez pieszych!Pierwsze miasto zakazuje korzystania ze smartphonów przez pieszych!Czytaj dalej

Według wielu ekspertów planowane zmiany mają wejść w życie już od 1 lipca.

Zobacz także:

1. Polacy masowo ruszyli w Tatry, a policjanci odholowują im auta.

2. Gigantyczne premie dla policjantów za służbę podczas pandemii. Kwota przeznaczona na ten cel szokuje

3. Kolejny wypadek z udziałem rządowej kolumny - Kiedy skończą im się limuzyny?

Następny artykuł