Pijany kierowca Tira
Źródło: moto.pl

WIDEO - Nietrzeźwy kierowca TIR-a siał postrach na krajowej drodze. O krok od tragedii

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Maja 2020

Kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu jest objawem kompletnego braku odpowiedzialności. Ten kierowca TIR-a jest tego idealnym przykładem. Policja z Iławy opublikowała nagranie, na którym widać, jak kierujący samochodem ciężarowym stwarza poważne zagrożenie na drodze

Kompletnie pijany kierowca stwarzał poważne zagrożenie na publicznej drodze. Nieomal doprowadził do tragedii

Na nagraniu widać, jak kompletnie pijany kierowca TIR-a raz po raz przekracza oś jezdni bądź gwałtownie zjeżdża na pobocze. Nietrzeźwy mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie dla czynnych uczestników ruchu drogowego, dlatego jeden z kierowców szybko powiadomił odpowiednie służby.

Doszło do zatrzymania obywatelskiego, ponieważ w trosce o bezpieczeństwo innych uczestników, świadkowie brawurowej jazdy postanowili odpowiednio zareagować. Udało im się zatrzymać kierowcę, a także zabrać mu kluczyki od ciężarówki.

ZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownieZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownieCzytaj dalej

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał aż 2.5 promila alkoholu w organizmie. Ciężarówka oraz ładunek zostały przekazane właścicielowi, natomiast sprawa pijanego kierowcy swój finał znajdzie w sądzie.

Zobacz także:

1. MSWiA podało dokładny termin do, kiedy będą przeprowadzane kontrole na polskich granicach

2. Tragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuator

3. Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikoptera

Następny artykuł