Maserati SSM
Źródło: Marca

Prototyp Maserati MC20 poświęcony Stirlingowi Mossowi. Wygląda obłędnie

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Maja 2020

Włoska sztuka kreacji samochodów od zawsze udowadniała, że jest pełna prawdziwego piękna. Maserati już wkrótce wprowadzi na rynek supersportowy samochód, MC20, który ma być naturalnym następcą kultowego MC12. Włoska marka oddała hołd legendarnemu kierowcy wyścigowemu Stirlingowi Mossowi, projektując specjalny model oznaczony imieniem i nazwiskiem wybitnego Brytyjczyka.

Maserati oddaje hołd Stirlingowi Mossowi. Specjalny egzemplarz MC20

Miesiąc temu świat obiegła smutna wiadomość o śmierci sir Stirlinga Mossa. Legendarny kierowca wyścigowy był kluczowym elementem w złotej erze zespołu Maserati, w którym jeździł w latach 1954,1956 oraz 1957. Pomimo faktu, że nigdy nie zdobył mistrzowskiego tytułu, to jest on uznawany za jednego z najwybitniejszych kierowców wszechczasów.

Maserati Mc20

Specjalny model MC20 oprócz nazwy nawiązującej do imienia i nazwiska Mossa imituje barwy Maserati Eldorado, czyli pierwszego sponsorowanego przez włoską markę samochodu, którym jeździł Moss w roku 1958.

Podejrzewali go o kradzież sprzętu z budowy. W garażu znaleźli 26 legend motoryzacjiPodejrzewali go o kradzież sprzętu z budowy. W garażu znaleźli 26 legend motoryzacjiCzytaj dalej

Informacja o specjalnym modelu została ujawniona 13 maja. W ten sposób Maserati uczciło datę 13 maja 1956 roku, kiedy to Stirling Moss zwyciężył w GP Monaco na pokładzie Maserati 250F.

Maserati Mc20Maserati Mc20 Sir Stirling Moss Edition

Zobacz także:

1. Podróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmiany

2. WIDEO - Nietrzeźwy kierowca TIR-a siał postrach na krajowej drodze. O krok od tragedii

3. Przegłosowano. Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie zostanie poszerzona

Następny artykuł