Niemiecka Autostrada
Źródło: zdrogi.pl

Podróżowanie po polskich autostradach będzie szybsze niż po niemieckich? Wkrótce może dojść do kluczowej zmiany

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Maja 2020

Każdy z nas dobrze wie, że niemieckie autostrady są wzorcowe i ultranowoczesne. Można na nich rozwijać niesamowite prędkości, omijając zalecaną prędkość maksymalną formująca się na 130 km/h. Wkrótce taki stan rzeczy może ulec zmianie. Niemcy zastanawiają się nad wprowadzeniem limitu prędkości

Niemcy szykują wielkie zmiany dotyczące autostrad. Prędkość maksymalna mniejsza niż w Polsce?

Niemiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracuje nad tym, aby zalecana prędkość maksymalna, która wynosi 130 km/h była wartością maksymalną. Limit dotyczyłby wszystkich kierowców poruszających się po niemieckich autostradach. Wprowadzanie takie rozwiązania oznaczałoby, że nasi zachodni sąsiedzi mieliby niższy limit prędkości niż ten obowiązujący w Polsce. W naszym kraju jest to 140 km/h.

Według wyliczeń analityków, wejście w życie takiego rozwiązania ograniczyłoby liczbę śmiertelnych wypadków nawet o 40 procent. Warto jednak wspomnieć, że do dużej ilości zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym dochodzi na zwykłych drogach, na których obowiązują drakońskie ograniczenia. Autostrady w statystykach wypadają bardzo dobrze i są zdecydowanie najbezpieczniejszymi drogami w Niemczech.

WIDEO - Nietrzeźwy kierowca TIR-a siał postrach na krajowej drodze. O krok od tragediiWIDEO - Nietrzeźwy kierowca TIR-a siał postrach na krajowej drodze. O krok od tragediiCzytaj dalej

Ewentualne wprowadzenie takiego limitu będzie niezwykle ciężkie z przez aspekt formalny, ponieważ Niemcy są krajem federalnym, przez co wiele decyzji jest podejmowanych przez poszczególne landy.

Zobacz także:

1. Tragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuator

2. Podejrzewali go o kradzież sprzętu z budowy. W garażu znaleźli 26 legend motoryzacji

3. Czy zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości jest wbrew polskiej konstytucji?

Następny artykuł