Fernando Alonso
Źródło: Motohigh

Legenda królowej motorsportu powraca do Formuły 1. Zostały jedynie formalności

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Maja 2020

Według informacji wielu światowych mediów powrót do Formuły 1 Fernando Alonso jest praktycznie przesądzony. Legenda motorsportu ma już mieć uzgodniony kontrakt i to tylko kwestia czasu aż złoży swój podpis na papierach kontraktowych.

Po dwóch latach przerwy, do F1 powraca prawdziwa Legenda. Fernando Alonso dołączy do znanego teamu

Po licznych roszadach w stawce Formuły 1 oraz zmianach zespołów czas na prawdziwą bombę. Legendarny kierowca, Fernando Alonso powraca do F1. Były mistrz świata ma zostać kierowcą Renault i zostać partnerem młodego i ambitnego Estebana Ocona.

Doświadczony Hiszpan wielokrotnie powtarzał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i chciałby powrócić do Królowej motorsportu.

Ewentualny powrót Alonso do Formuły 1 jest pokłosiem roszad oraz decyzji personalnych teamów F1. Efekt lawiny śnieżnej wywołało nieprzedłużenie kontraktu Sebastiana Vettela przez Ferrari. Konsekwencją tego ruchu było zatrudnienie przez włoski zespół młodego Hiszpana, Carlosa Sainza, którego miejsce w McLarenie zajął Daniel Riccardo, który odszedł właśnie z ekipy Renault.

Tragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuatorTragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuatorCzytaj dalej

Warto podkreślić, że Fernando Alonso reprezentował już barwy francuskiego zespołu w latach 2002-2006 oraz 2008-2009. To właśnie w barwach Renault został dwukrotnie mistrzem świata.

Zobacz także:

1. Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikoptera

2. Czy zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości jest wbrew polskiej konstytucji?

3. ZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownie

Następny artykuł