Kontrola Trzeźwości
Źródło: pościgi.pl

Zatrważająca liczba pijanych kierowców na polskich drogach. Niepokojące dane

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Kwietnia 2020

Tegoroczne święta znacząco różniły się od tych, które pamiętamy z poprzednich lat. Pandemia koronawirusa uziemiła wiele osób w domach, powodując, że ruch na polskich drogach był zdecydowanie mniejszy. Mimo wszystko policja w czasie Wielkanocy zatrzymała ponad 540 nietrzeźwych kierowców

Święta Wielkanocne 2020 przejdą do historii, również z powodu niskiego ruchu na polskich drogach. Jednak pomimo ograniczonego przepływu pojazdów oraz osób wybierających się w podróż, liczba pijanych kierowców przekroczyła 500.

A dokładniej 542, tylu nietrzeźwych kierujących zatrzymali funkcjonariusze podczas weekendu wielkanocnego. Najwięcej osób odnotowano w sobotę 11 kwietnia. Wówczas aż 212 osób zasiadło za kółkiem w stanie nietrzeźwości.

Trzy świąteczne dni wygenerowały 78 wypadków, w których życie straciło 10 osób, a aż 86 zostało rannych. Są to alarmujące wyniki, jeżeli weźmiemy pod uwagę obecne okoliczności, które odbijają się na natężeniu na polskich drogach.

W roku ubiegłym podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 188 wypadków. Zginęło 30 osób i 213 zostało rannych. Zatrzymano 878 pijanych kierujących, i podobnie jak w tym roku, również w Wielką Sobotę liczba nietrzeźwych była najwyższa.

Jazda w maseczce prywatnym autem? Kolejne obostrzenia od 16 kwietniaJazda w maseczce prywatnym autem? Kolejne obostrzenia od 16 kwietniaCzytaj dalej

Fakt wielu wprowadzonych obostrzeń oraz zakazów, które w pewnym stopniu zredukowały ruch drogowy, nie wyeliminował obecności na drogach pijanych kierowców. Liczba negatywnych statystyk, mimo że niższa to jednak nie może napawać optymizmem.

Następny artykuł