Fabryka Audi
Źródło: CARmags.pl

Wielkie koncerny powoli wznawiają produkcje. Kryzys zażegnany?

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Kwietnia 2020

Audi, Hyundai i Renault są jednymi z pierwszych producentów samochodów, którzy postanowili wznowić swoją produkcję, przynajmniej na szczątkowym poziomie sprzed epidemii.

Skutki pandemii koronawirusa miały ogromny wpływ na cały przemysł samochodowy

W związku z epidemią koronawirusa na całym świecie zamknięto ogromna ilość fabryk samochodowych. Przez wprowadzenie licznych obostrzeń, sprzedaż samochodów drastycznie spadła powodując problematyczne sytuacje wewnątrz koncernów.

Dzisiaj tj. 15 kwietnia 2020 roku Audi, Renault oraz Hyundai ponownie otworzyły cześć swoich fabryk

Audi dołączyło do Hyundaia, ogłaszając plany wznowienia produkcji w Europie, pomimo faktu, że znaczna część kontynentu jest poddana rygorystycznym nakazom. Bloomberg informuje, że niemiecka marka zatrudnia obecnie około 100 pracowników w węgierskim zakładzie silnikowym Györ, pracującym w systemie jednozmianowym. Druga linia produkcyjna ma zostać otworzona do końca tego tygodnia.

Pozytywne informacje płyną również z fabryk Renault. Francuski koncern, również nastawia się na masowe wznowienie produkcji. Rzecznik firmy potwierdza, że wznowiono niektóre operacje w portugalskim zakładzie. Francuska firma twierdzi również, że chce wznowić produkcję w Rumunii do końca tygodnia.

Zatrważająca liczba pijanych kierowców na polskich drogach. Niepokojące daneZatrważająca liczba pijanych kierowców na polskich drogach. Niepokojące daneCzytaj dalej

Wczoraj, Hyundai jako jeden z pierwszych wielkich producentów samochodowych, wznowił pracę w swoim zakładzie w Czechach. W fabryce produkowane są w głównej mierze modele i30.

Następny artykuł