Kontrola Policji
Źródło: TVP3 Wrocław

Kierowca po narkotykach pędził ulicami miasta. Miał w samochodzie małe dziecko

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Kwietnia 2020

Policjanci z Wrocławia podjęli pościg za uciekającym kierowcą, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że 20-latek kierujący samochodem jest pod wpływem narkotyków. W aucie znajdowały się również cztery inne osoby w tym dziecko

Policjanci z Wrocławia rozpoczęli pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wrocławskiego patrolu drogowego próbowali zatrzymać kierowcę zarówno sygnałami świetlnymi, jak i dźwiękowymi. Mężczyzna nie zważając na zagrożenie, które stwarzał, nadal pędził ulicami Wrocławia. Podczas pościgu złamał szereg przepisów, w tym przejechał kilka skrzyżowań na czerwonym świetle.

Kiedy policjanci zatrzymali samochód, okazało się, że kierujący 20-latek jest pod wpływem narkotyków. Wewnątrz pojazdu przebywało również trzech mężczyzn oraz 8-letni chłopiec. Jego 35-letni ojciec był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. U jednego mężczyzn znaleziono, również kilka porcji marihuany.

Samochód trafił na strzeżony policyjny parking. Kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i do pięciu za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Zarzuty przestępstwa może też otrzymać mężczyzna, u którego znaleziono narkotyki oraz 35-latek, który – kompletnie pijany – opiekował się małym chłopcem. Temu ostatniemu groziłoby nawet pięć lat więzienia w sytuacji, gdyby naraził dziecko na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia.

Nietypowa kontrola policji. Kierującym okazał się 9-letni chłopiecNietypowa kontrola policji. Kierującym okazał się 9-letni chłopiecCzytaj dalej

Wszyscy zatrzymani dorośli staną również przed sądem za złamanie rozporządzeń sanitarnych o zakazie zgromadzeń i wychodzeniu z domu bez ważnego powodu.

Następny artykuł