Radiowóz
Źródło: Swiętokrzyska policja

Kierowcy miejcie się na baczności. Policja zakupi kilkaset nowych radiowozów. Dostawy już w tym roku

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Lipca 2020

Polska policja w ostatnim czasie ostro się zbroi, by walka z piratami drogowymi była jak najbardziej efektywna. Nawet 100 nowych SUV-ów oraz 90 nieoznakowanych radiowozów trafią w ręce polskich służb. Popularność przetargów jest bardzo wysoka. Do policji wpłynęło bowiem kilkanaście ofert

Potężne wzmocnienia policji. Kilkaset nowych radiowozów do dyspozycji polskich funkcjonariuszy

W ostatnim czasie polska policja dosłownie szaleje. Chodzi oczywiście o szał zakupów. W tym roku flota policyjna może powiększyć się nawet o kilkaset nowych radiowozów. Na liście są oczywiście oznakowane pojazdy oraz samochody bez oznaczeń, czyli największa zmora polskich kierowców.

Dodatkowo zakupione zostaną pojazdy opancerzone, specjalne ciężarówki czy autobusy. Chodzi o zastąpienie starego, wysłużonego sprzętu.

Wideo - Mężczyzna, trzymając dziecko na rękach, zaatakował kontrolerkę biletówWideo - Mężczyzna, trzymając dziecko na rękach, zaatakował kontrolerkę biletówCzytaj dalej

Wiadomo jakie zamówienia zostały złożone i przez którą z Wojewódzkich Komend. Mowa o 90 nieoznakowanych policyjnych pojazdach segmentu C (zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie) oraz 100 oznakowanych SUV-ach z napędem 4x4 (przetarg zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi).

Swoje propozycje obu komendom odnośnie do segmentu C złożyła Toyota, która zaproponowała model Corolla z benzynowym silnikiem 1.6 o mocy 132 KM. Droższe oferty zaoferowali, KIA oraz Skoda. Co ciekawe, na danej liście nie zabrakło BMW 318i, co można określić jako dużą niespodziankę.

Wideo - Efektowny skok przez bramki zakończony pożarem auta. O krok od wielkiej tragediiWideo - Efektowny skok przez bramki zakończony pożarem auta. O krok od wielkiej tragediiCzytaj dalej

Jeżeli chodzi o SUV-y, tutaj do przetargów zgłosiło sie pięciu dostawców. Mowa o dealerach marek takich jak: Hyundai, Kia, Mitsubishi oraz Opel. Na rozstrzygnięcia przetargów nie będzie trzeba długo czekać, bo zapowiedzi sugerują, że pojazdy mają trafić do policji na przełomie listopada oraz grudnia.

Zobacz także:

1. Koło zabiło mechanika podczas pracy - traficzny wypadek na lubelszczyźnie

2. Koszmarna tragedia na A4. Nie żyje 24-latka i jej 2-letni synek

3. Wideo - Nietypowy pasażer uwięziony w SUV-ie. Nocna wizyta zaskoczyła całą rodzinę

4. Czarna seria nadal trwa - Rozbił się kolejny autobus ZTM. Jedna osoba ranna

Następny artykuł