Kia CV
Źródło: Photo by Kia

Ultraelektryczny crossover Kia oferujący genialne osiągi. Prawdziwa rewolucja na horyzoncie

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Maja 2020

Elektryczny crossover o osiągach zbliżonych do Porsche Taycana? To nie żart. Tak brzmią szumne zapowiedzi koreańskiej marki. Również według portalu Auto Express jest to bardzo realny scenariusz. Nadchodzi prawdziwa rewolucja w segmencie EV?

Elektryczny crossover Kia ma wkrótce rządzić na światowych drogach. Świetne osiągi

W 2019 roku włodarze Kia zaprezentowali światu koncepcyjny model Image Concept (Imagine By Kia). Jednak prawdziwym hitem ma stać się tajemniczy projekt sygnowany inicjałami CV. Według wielu informacji pojazd ma zadebiutować w 2021 roku. Ma on zostać zbudowany na specjalnej platformie E-GMP. Według informacji pozyskanych przez portal Auto Express, nowa Kia ma zostać stworzona właśnie na bazie konceptu Image z 2019 roku.

Kia CV

Elektryczna Kia ma zostać wyposażona w specjalna instalację pracującą pod napięciem 800 Volt, o takiej samej mocy jak w Porsche. Według wstępnych analiz i wyliczeń akumulatory mają generować aż 500 km realnego zasięgu.

Kia CV

Auto Express powołując się na sprawdzone źródła, podaje, że przyśpieszenie do setki tego supercrossovera ma wynosić niecałe 3 sekundy, a zasięg oscylować w okolicach wspomnianych wcześniej 500 kilometrów. Ważną informacją jest również fakt szybkiego ładowania, które według danych ma wynosić około 20 minut.

ZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownieZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownieCzytaj dalej

Całość projektu wygląda bardzo przekonująco. Zobaczymy czy zapowiadany na przyszły rok crossover będzie w stanie zostać prawdziwym królem publicznych dróg.

Zobacz także:

1. Prezes MPK uważa, że rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją

2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

3. Noszenie maseczki w samochodzie nadal będzie obowiązkowe? Rząd luzuje obostrzenia od 18 maja

Następny artykuł