Maseczka Covid 19
Źródło: Spidersweb

Noszenie maseczki w samochodzie nadal będzie obowiązkowe? Rząd luzuje obostrzenia od 18 maja

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Maja 2020

18 maja nastąpi kolejny etap odmrażania gospodarki. Mowa oczywiście o trzecim etapie, w którym to należy się spodziewać pewnego poluzowania obostrzeń związanych z przemieszczaniem się pojazdami

Trzeci etap odmrażania gospodarki. 18 maja poluzowane zostanie część wprowadzonych obostrzeń

Na wczorajszej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek 18 maja, część wprowadzonych obostrzeń zostanie zniesiona. Jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną oraz aspekty z nią związane, ważne zmiany czekają w głównej mierze pasażerów przemieszczających się komunikacją miejską.

Obecnie do każdego ze środków komunikacji miejskiej mogło wejść jedynie 50 procent osób. Połowa miejsc musiała pozostać pusta ze względów bezpieczeństwa. Od 18 maja limit został ograniczony do 30 procent wolnych miejsc. W pule wliczają się zarówno miejsca siedzące, jak i stojące. Nadal obowiązuje zasada mówiąca że 50 procent miejsc musi pozostać pusta.

Prezes MPK uważa, że rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją.Prezes MPK uważa, że rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją.Czytaj dalej

Najbardziej wyczekiwaną przez kierowców decyzją, była ta dotycząca obowiązku noszenia maseczki podczas podróży. Wymóg zakrywania nosa oraz ust nadal obowiązuje. Należy zatem używać maseczki ochronnej podczas podróży z osobami spoza miejsca naszego zamieszkania. Ważną informacją jest również fakt, że kontrole na granicach zostały przedłużone do 12 czerwca.

Zobacz także:

1. Robert Kubica powróci do F1? Wiele wskazuje, że jest szansa

2. Nastolatek gnał ponad 300km/h. Ukradł ojcu drogiego Mercedesa

3. WIDEO - Arrinera Hussarya. Co dalej z polskim superautem?

Następny artykuł