Granica
Źródło: zdrogi.pl

MSWiA podało dokładny termin do, kiedy będą przeprowadzane kontrole na polskich granicach

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Maja 2020

Ograniczenia w przemieszczaniu oraz kontrole na polskich granicach zostały wprowadzone z powodu szalejącej pandemii koronawirusa COVID-19. Wiele z obostrzeń zostało już zluzowanych bądź całkowicie zniesionych. Kontrole na granicach zostały jednak przedłużone

Kontrole na granicach zostały wydłużone. MSWiA podało dokładny termin


Kontrole na granicach z Czechami, Litwą, Niemcami oraz Słowacją zostały przedłużone o kolejne 30 dni, czyli do dnia 12 czerwca. Bardzo prawdopodobne, że ten termin nie będzie ostatecznym i obostrzenia dotyczące polskich granic zostaną przedłużone. Taki scenariusz biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w naszym kraju jest bardzo prawdopodobny.

Kontrole początkowo miały obowiązywać od 15 do 24 marca. Następnie wydłużono je do 13 kwietnia, 3 maja i 13 maja.

Resort poinformował również, że granice lądowe możne opuszczać jedynie w wyznaczonych miejscach. Kontrole pozostaną również na lotniskach oraz w portach morskich. Wszystko ze względów bezpieczeństwa oraz walki z wirusem COVID-19.

Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćUkradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćCzytaj dalej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreśliło, że granice naszego kraju można opuszczać jedynie na 42 przejściach granicznych. 18 z Czechami, 16 z Niemcami, 5 ze Słowacją oraz 4 z Litwą. Poinformowano również, że na przejściach granicznych-zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej UE-przy wjeździe do Polski utrzymane zostają ograniczenia dla cudzoziemców.

Zobacz także:

1. ZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownie

2. Policja celowo zawyża pomiary, żeby odebrać kierowcy prawo jazdy?

3. Noszenie maseczki w samochodzie nadal będzie obowiązkowe? Rząd luzuje obostrzenia od 18 maja

Następny artykuł