Egzamin Państwowy
Źródło: zdrogi.pl

Będzie jeszcze ciężej uzyskać prawo jazdy? Kandydaci będą musieli się wykazać sporą wiedzą

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Maja 2020

Nie od dziś wiadomo, że egzamin na prawo jazdy zarówno teoretyczny, jak i praktyczny generuje ogromną ilość emocji. Od wczoraj, do puli pytań części teoretycznej doszła jeszcze większa liczba pytań. Ministerstwo Infrastruktury dodało nowe 216 obowiązkowych pytań, których w całej bazie jest już przeszło 3270

Egzamin teoretyczny będzie wymagał jeszcze większej wiedzy. Dodano nowe pytania

Wprowadzenie nowych pytań do ogólnej puli było zapowiadane przez wiele miesięcy. Wczoraj jednak przygotowane zmiany weszły w życie, przez co kandydaci na kierowców będą musieli się wykazać jeszcze większą wiedzą z zakresu ruchu drogowego.

37 świeżych pytań dotyczy korytarza życia i jazdy na suwak. Kolejne 177 dotyczy w głównej mierze sygnalizacji świetlnej, pieszych czy pierwszeństwa na drodze.

Zmian w formacie egzaminów nie zaplanowano. Pozostanie on w niezmienionej formie. Standardowo będzie trwać 25 minut, w czasie których, kandydat na kierowcę będzie musiał odpowiedzieć na 32 pytania. Dolna granica błędu to tradycyjne 68 punktów na 74 możliwe.

Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćUkradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćCzytaj dalej

Warto podkreślić, że przez epidemię koronawirusa Covid-19 znacznie przedłuży się proces uzyskania upragnionego uprawnienia. Spora liczba zainteresowanych osób oraz mniejsza liczba egzaminów skutecznie wydłuży czas oczekiwania na podejście do egzaminów.

Zobacz także:

1. Policja celowo zawyża pomiary, żeby odebrać kierowcy prawo jazdy?

2. Noszenie maseczki w samochodzie nadal będzie obowiązkowe? Rząd luzuje obostrzenia od 18 maja

3. Nietypowa sytuacja na drodze. Motocyklista pogryziony podczas zatrzymania obywatelskiego

Następny artykuł