Ełk
Źródło: TVN 24

O krok od wielkiej tragedii. Rodzice zostawili małe dziecko zapięte w foteliku na wielkim upale. Sami poszli na zakupy

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Czerwca 2020

Wraz z nadejściem pięknej pogody i afrykańskich upałów pojawiają się totalnie niezrozumiałe sytuacje. Chodzi o pozostawianie zwierząt bądź dzieci w samochodzie, narażając je na działanie wysokich temperatur. Do takiego zdarzenia doszło w Ełku, gdzie rodzice zapieli czteroletnią dziewczynkę w foteliku i poszli na zakupy

O krok od wielkiej tragedii w Ełku. Zostawili przypiętą córeczkę i poszli na zakupy

Samochód małżeństwa stał zaparkowany na dużym otwartym parkingu w pełnym słońcu. W momencie interwencji dziecko nie reagowało na nawoływania z zewnątrz czy pukanie w szybę. Było bardzo spocone i widać było, że potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Do akcji ratunkowej wkroczyła para policjantów, będących po służbie. Zdecydowali się na wybycie szyby pobliskim koszem na śmieci oraz udzielili pomocy dziewczynce. Warto podkreślić, że ta znajdowała się w tak złym stanie, że nie zareagowała nawet na głośny huk, jaki spowodowało wybycie szyby. Dziecko otworzyło oczy dopiero po wyciągnięciu z samochodu.

Na miejscu bardzo szybko zjawiły się odpowiednie służby. Wewnątrz auto nawet kilka minut po wybiciu szyby było około 40 stopniu Celsjusza. Czterolatka szybko wróciła do zdrowia i niepotrzebna była dłuższa hospitalizacja.

Po powrocie z zakupów rodzice byli bardzo zaskoczeni całą sytuacją. Jak mówili, nie sądzili, że samochód w pełnym słońcu jest w stanie się tak szybko nagrzać.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieWideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieCzytaj dalej

Opiekunowie, którzy narażają swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia mogą zostać ukarani karą 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Wiemy, ile mandatów otrzymali Polacy za brak maseczek w czasie pandemii. Policja podała szokujące statystyki

2. Kierowca autobusu nie wpuścił niepełnosprawnego Kubusia i odjechał

3. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała

Następny artykuł