autobus miejski
Źródło: haloursynow.pl

Ważna informacja dla pasażerów. 18 maja w życie wejdą istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Maja 2020

Wraz z nadejściem 18 maja zacznie się kolejny etap luzowania wprowadzonych obostrzeń. Jutro na konferencji o dokładnych zmianach poinformuje premier Mateusz Morawiecki. Jednak już dziś możemy przewidywać, że istotne zmiany dotkną funkcjonowania komunikacji miejskiej

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Pasażerowie powinni być zadowoleni

Decyzja odnośnie zwiększenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu. Takiej informacji na antenie RMF FM udzieliła w weekend minister rozwoju oraz wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Odmrażanie gospodarki wiąże się z większą ilością osób korzystających z komunikacji miejskiej. Według RMF FM, do środków komunikacji, tj. autobusów oraz tramwajów ma wejść od 2 do nawet 3 razy więcej pasażerów niż aktualnie. Na ten moment obowiązujący limit wynosi połowę miejsc siedzących.

Od następnego tygodnia limit ma zostać zmniejszony do 30 procent wszystkich miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących.

Egzamin na prawo jazdy? Nie uwierzysz, kiedy mogą go przerwaćEgzamin na prawo jazdy? Nie uwierzysz, kiedy mogą go przerwaćCzytaj dalej

Wprowadzone zmiany są podyktowane w głównej mierze z faktu, że coraz więcej osób korzysta z komunikacji miejskiej. Przez wprowadzone zmiany i paraliż w autobusach i tramwajach, wiele osób nie może w odpowiedni sposób dojechać do miejsca swojej pracy.

Zobacz także:

1. Nastolatek gnał ponad 300km/h. Ukradł ojcu drogiego Mercedesa

2. ZDJĘCIA - Towar o wartości 1,5 mln złotych porzucony na autostradzie A2

3. Koniec z przekraczaniem prędkości? W 2022 UE wprowadza elektroniczny limiter

Następny artykuł