Tesla Roadster
Źródło: Photo by Tesla

Premiera Tesli Roadster przesunięta. Elon Musk ma inne priorytety

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Maja 2020

Tesla Roadster ma być prawdziwym hitem w świecie motoryzacji. Koncept został przedstawiony 3 lata temu, natomiast w tym roku zadebiutować miał na światowych drogach. Tak się jednak nie stanie, ponieważ Elon Musk mówi, że woli skupić się na ważniejszych modelach takich jak np. Cybertruck

Tesla Roadster zadebiutuje później, niż to było w planach. Cybertruck priorytetem

Od premiery przedprodukcyjnej wersji Tesli Roadster minęły 3 lata. Wówczas SEO amerykańskiej firmy, Elon Musk szumnie zapowiadał, że samochód będzie gotowy w 2020 roku. Dziś już wiemy, że do tego nie dojedzie.

Model Roadster nie jest priorytetowy w oczach Muska. Woli on, skupić się na innych projektach, m.in. na Cybertrucku. Według szacunków ekpertów samochód nie pojawi się na rynku nawet w 2021 roku. Można wnioskować o tym głównie dlatego, że model Cybertruck ma wyjechać na drogi nie wcześniej niż w ostatnim kwartale 2021 roku.

Nastolatek gnał ponad 300km/h. Ukradł ojcu drogiego MercedesaNastolatek gnał ponad 300km/h. Ukradł ojcu drogiego MercedesaCzytaj dalej

Tesla Roadster posiadać będzie fantastyczne osiągi. Pierwsza setka na liczniku w niecałe 2 sekundy oraz prędkość maksymalna 402 km/h robią wrażenie. Niestety, ale na zweryfikowanie prawdziwości tych słów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Zobacz także:

1. ZDJĘCIA - Towar o wartości 1,5 mln złotych porzucony na autostradzie A2

2. Egzamin na prawo jazdy? Nie uwierzysz, kiedy mogą go przerwać

3. Ważna informacja dla pasażerów. 18 maja w życie wejdą istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Następny artykuł