Ferrari
Źródło: Sportowe Fakty

Ferrari bez kierowcy na sezon 2021. Wielka gwiazda odchodzi z zespołu

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Maja 2020

Czterokrotny mistrz świata, Sebastian Vettel nie przedłuży swojej umowy z Ferrari i po zakończeniu tego sezonu odejdzie z ekipy z Maranello. Wszystkie informacje zostały potwierdzone przez legendarny zespół oraz samego zawodnika

Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari. To była obustronna decyzja

Według Matti Binotto, szefa Ferrari to nie była łatwa decyzja. Dziś ekipa z Maranello oficjalnie poinformowała o zakończeniu współpracy z Sebastianem Vettelem. Stanie się to po obecnym sezonie 2020.

Nie było konkretnego powodu, który doprowadziłby nas do takiej decyzji. Po prostu wspólnie doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, aby każdy poszedł swoją drogą. W ten sposób każdy może osiągnąć swoje życiowe cele – powiedział Mattia Binotto.

Sebastian Vettel do ekipy Ferrari dołączył w 2015 roku. Zastąpił wielką gwiazdę, Fernando Alonso. Niestety przez sześć sezonów jazdy we włoskim teamie nie zdołał zdobyć najważniejszego trofeum. Mowa o tytule Mistrza Świata.

W swoim dorobku, w barwach ekipy z Maranello, niemiecki kierowca ma 14 zwycięstw w wyścigu F1, a także zdobył dla niej najwięcej punktów w historii.

Nastolatek gnał ponad 300km/h. Ukradł ojcu drogiego MercedesaNastolatek gnał ponad 300km/h. Ukradł ojcu drogiego MercedesaCzytaj dalej

W imieniu wszystkich pragnę podziękować Sebastianowi za jego wielki profesjonalizm i ludzkie podejście. Wykazywał je codziennie przez te ostatnie pięć lat-dodał Binotto.

Zobacz także:

1. WIDEO - Celebrytka chwali się jazdą ponad 200 km/h

2. Koniec z przekraczaniem prędkości? W 2022 UE wprowadza elektroniczny limiter

3. Nietypowa sytuacja na drodze. Motocyklista pogryziony podczas zatrzymania obywatelskiego

Następny artykuł