Polestar Precept
Źródło: Photo by Precept

Polestar Precept. Koncentracja technologii, designu i przyjemności z jazdy

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Kwietnia 2020

Przyszłość, w której na ulicach będziemy spotykać pojazdy o zbliżonej specyfice i wyglądzie do tych z filmów Science Fiction, powoli nadchodzą. Polestar Precept jest swojego rodzaju manifestem elektrycznych modeli premium. Szwedzka marka chce dokonać rewolucji na światowym rynku samochodowym.

Model Precept pokazuje kierunek, w którym chcemy podążać w zakresie projektowania. Mamy ambicje, by korzystać ze zrównoważonego rozwoju i oferować klientowi produkt praktycznie kompletny. W takich słowach o planach marki wypowiadał się CEO szwedzkiej firmy, Thomas Ingenlath.

Polestar Precept ma zostać flagowym modelem elektrycznym nie tylko wewnątrz grupy Volvo, ale również stać się numerem jeden w całej branży EV. Precept prezentuje unikalną filozofię projektowania pojazdów, wręcz bezprecedensową. Model ma być maksymalnie wydajny pod względem aerodynamicznym i nie tylko.

Polestar Precept

Thomas Ingenlath zwraca uwagę na fakt, że samochód nie posiada tzw. Grilla. Według projektantów szwedzkiej marki jest on zbędny. W jego miejsce znajdziemy sekcję wypełnioną elementami odpowiedzialnymi za analizę tego, co dzieje się przed samochodem, tzw. SmartZone. W jego skład wchodzą różnego typu radary, czujniki ultradźwiękowe, szerokokątna kamera i wiele innych innowacyjnych systemów.

Polestar Precept

Minimalizm ponad wszystko, z utrzymaniem dobrego stylu. Tak brzmi przepis na wnętrze prosto ze szwedzkiego biura projektowego. Wewnątrz pojazdu nie uświadczymy skóry, włókna węglowego czy drewna. Tapicerka bowiem jest wykonana z materiałów z odzysku.

Polestar Precept

Systemy multimedialne są obsługiwane przez dwa ekrany. Jeden z nich jest umiejscowiony za kierownicą, natomiast drugi, pionowy w centralnym miejscu. Warto podkreślić, że działają na systemie Android, ze względu na jego popularność.

Alfa Romeo Giulia GTA- ekstremalny super sedan o mocy 532 KMAlfa Romeo Giulia GTA- ekstremalny super sedan o mocy 532 KMCzytaj dalej

Nie wiadomo kiedy ten wyjątkowy model wyjedzie na publiczne ulice, jednak jedno jest pewne. Będzie tchnieniem nowego powietrza dla motoryzacyjnego świata.

Następny artykuł