Fabryka Ferrari
Źródło: WP Moto

Ferrari walczy z koronawirusem. Zorganizowało wielką zbiórkę pieniędzy

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Kwietnia 2020

Marka Ferrari jest jedną z najmocniej angażujących się w walkę ze skutkami koronawirusa COVID-19. Włoski koncern po raz kolejny wykorzystuje swoją medialną siłę, by odciążyć system opieki zdrowotnej w prowincji Modena

Podjęta inicjatywa jest efektem wspólnego działania firmy i jej wielu oddanych klientów. Każdy datek przekazany na ten niezwykle szczytny cel, będzie podwojony przez wkład ze strony włoskiej marki. Ma to na celu szybkie uzbieranie satysfakcjonującej kwoty, która zostanie niezwłocznie przekazana na walkę ze skutkami zabójczego wirusa.

Aktualnie uzbierano już milion euro, ale zbiórka będzie kontynuowana w nadchodzących tygodniach, więc prognozy odnośnie do osiągniętej kwoty są bardzo optymistyczne.

Pierwsze środki, które udało się zebrać, zostały już przekazane do szpitali w okolicy Modeny. Jest to miejsce szczególne nie tylko ze względu umiejscowienia fabryki Ferrari, ale to właśnie w tym rejonie urodził się legendarny założyciel marki, Enzo Ferrari.

Pieniądze zostały udostępnione do pokrycia kosztów pielęgnacji pacjentów cierpiących na COVID-19 oraz zakup sprzętu medycznego przydatnego do walki z infekcją.

Kolejna część funduszy została przekazana na ulepszenie Telemedycyny, która umożliwia zdalne monitorowanie obywateli z objawami wirusa Covid-19 za pośrednictwem specjalistycznych urządzeń podłączonych bluetooth do smartfonów lub tabletów.

Następny artykuł