Stacja Paliw
Źródło: Orlen

Benzyna na polskich stacjach najtańsza w Unii Europejskiej. A będzie jeszcze taniej

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Kwietnia 2020

Epidemia koronawirusa COVID-19 znacząco wpływa na branżę motoryzacyjną, powodując lekki paraliż wielu aspektów z nią związanych. Bardzo cierpi branża petrochemiczna, która notuje bardzo duże straty. Dobre informacje związane z tematem paliw są jednak takie, że obecnie mamy najtańsze paliwo w obrębie Unii Europejskiej

To nie są żarty, paliwo oferowane na polskich stacjach jest w aktualnie najtańszym w Unii Europejskiej. Średnia cena klasycznej PB95 formuje się w okolicach 4,09 groszy, a ceny mają jeszcze zdecydowanie zmaleć.

Na ten moment korzystniejsze ceny możemy zaobserwować jedynie w Turcji, ale jak dobrze wiemy, nie jest ona członkiem Unii. Za litr zwykłej benzyny na tureckiej stacji będziemy musieli zapłacić w przeliczeniu, około 3,35 groszy.

Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja w Holandii, gdzie paliwo jest bezsprzecznie najdroższe. Za litr PB95 trzeba zapłacić ponad 7 złotych i 20 groszy. Podium uzupełniają Włochy, gdzie musimy wydać 6,72 grosze za litr oraz Grecja gdzie cena wynosi 6,40 zł.

Warto zaznaczyć, że w obecnej sytuacji, mamy zdecydowanie tańsze paliwo nawet od Luksemburga, który do tej pory był liderem, jeżeli chodzi o najniższe ceny w Europie.

Podróż do rodziny w święta? Czy grozi nam za to mandat?Podróż do rodziny w święta? Czy grozi nam za to mandat?Czytaj dalej

Według ekspertów z portalu epetrol.pl ceny paliw w najbliższym czasie ulegną zmianie. Oczywiście będą to zmiany korzystne z punktu widzenia kierowców. Według raportu wkrótce za litr paliwa zapłacimy o 20 groszy mniej. Chyba nie mamy powodów do narzekania.

Następny artykuł