Zatrzymanie pijanego kierowcy
Źródło: Lubuska Policja

Kompletnie pijany Ukrainiec szalał swoją ciężarówka. Policjanci musieli wybić szybę, by go zatrzymać.

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lipca 2020

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek 7 lipca na autostradzie A2. Pijany kierowca jechał dwoma pasami, powodując zagrożenie na drodze. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze

Kompletnie pijany Ukrainiec stwarzał zagrożenie na drodze. Został zatrzymany przez policję

Policjanci ze Świebodzina otrzymali wezwanie do kierowcy ciężarówki, który na A2 stwarza realne zagrożenie na drodze. Zajmował dwa pasy ruchu i padło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Po przyjeździe na miejsce policja starała się zatrzymać pojazd. Mężczyzna próbował ukryć swój pojazd pomiędzy innymi ciężarówkami. Na swoje nieszczęście uszkodził kilka z nich.

Policja szybko zlokalizowała pojazd i nakazała kierowcy opuszczenie kabiny. Ten jednak zatrzasnął drzwi i nie chciał z niej wyjść. Mundurowi wybili jedną z bocznych szyb, a następnie wyciągnęli i obezwładnili kierowcę.

34-letni obywatel Ukrainy został zbadany na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że ma 2,7 promila. Na dodatek wszystkiego policjanci ustalili, że kierowca włamał się do naczepy, którą przewoził towar. To stamtąd pozyskał piwo, które spożywał w trakcie jazdy.

Kierowco, zwróć szczególną uwagę na swoje auto. Nawet milion złotych kary za jedno niedopatrzenieKierowco, zwróć szczególną uwagę na swoje auto. Nawet milion złotych kary za jedno niedopatrzenieCzytaj dalej

Grożą mu poważne konsekwencje w tym dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie naszego kraju. Dodatkowo przedstawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, oraz kradzieży z włamaniem.

Zobacz także:

1. Kierowco, musisz uważać. Policja otrzymała nowe uprawnienia do kontrolowania zmotoryzowanych

2. Wideo - Zdemolował parking galerii Klif i jak gdyby nigdy nic odjechał

3. Koło zabiło mechanika podczas pracy - traficzny wypadek na lubelszczyźnie

4. Kompletnie pijany kierowca wjechał w autobus. To nie jest dobry czas dla komunikacji miejskiej

Następny artykuł