Dodge Charger
Źródło: Marca

Podaje się za policjanta. Kierowca czarnego chargera poluje na łamiących przepisy

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Kwietnia 2020

W dobie epidemii można zaobserwować wiele dziwnych zachowań wynikających w głównej mierze przez wprowadzenie wielu obostrzeń. Pewien Amerykanin postanowił pobawić się w stróża prawa i na własną rękę poucza ludzi, którzy nie stosują się do zasad ograniczonego przemieszczania się. Jest poszukiwany przez policję

Kilka dni temu informowaliśmy, że na ulicach meksykańskiego miasta Monterrey służby postanowiły wykorzystać Batmobil, w celu zachęcenia ludzi do pozostania w swoich domach. W USA, a dokładniej w Weld Country w Colorado, działa mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza policji, próbuje przekonywać ludzi do zaprzestania łamania wprowadzonych obostrzeń.

Na swoim Dodge Chargerze zamontował nawet specjalny panel syren oraz zmodyfikował pojazd tak, aby, jak najlepiej imitował policyjny radiowóz.

Tak może wyglądać fałszywy radiowóz samozwańczego funkcjonariuszaTak może wyglądać fałszywy radiowóz samozwańczego funkcjonariusza
zdrogi.pl

Mieszkańcy miasta, nękani przez nietypowego funkcjonariusza o całej akcji poinformowali już prawdziwe służby policyjne. Poszukiwany jest mężczyzna średniego wzrostu, ubrany w ciemne ubrania, który porusza się czarnym Dodge Chargerem, przypominającym policyjny radiowóz.

Tamtejsza policja zaczęła informować mieszkańców o tym, że funkcjonariusze nie używają zakamuflowanych samochodów w ruchu drogowym.


Jeśli zatrzyma Cię samochód, którego nie możesz zidentyfikować, zwolnij, włącz światła awaryjne i zadzwoń pod numer 911, aby potwierdzić czy zatrzymanie zostało przeprowadzone zgodnie z prawem – dodaje biuro szeryfa hrabstwa Weld.

Meksyk walczy z koronawirusem. Batmobil zachęca do pozostania w domachMeksyk walczy z koronawirusem. Batmobil zachęca do pozostania w domachCzytaj dalej

Okazuje się, że szlachetny stróż prawa z czarnego Chargera nie jest jedynym tego typu przypadkiem w USA. Według informacji przekazanych przez portal USA Today, zgłoszenia o podobnych działalnościach wpłynęły też na komisariaty w Kalifornii oraz Georgii.

Następny artykuł