Wyścig F1
Źródło: Photo by F1

Dwa wyścigi Grand Prix w weekend. Przełomowe rozwiązanie w Formule 1

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Kwietnia 2020

To miał być wyjątkowy sezon Mistrzostw Świata F1, z największą liczbą Grand Prix. W tegorocznym kalendarzu były zaplanowane 22 wyścigi. Zamiast tego z racji panującej epidemii koronawirusa nie odbyła się żadna z planowych rund. FIA zastanawia się nad oryginalnym rozwiązaniem

Zarówno kibice, działacze, jak i kierowcy nie chcą, by sezon 2020 w Formule 1 został odwołany. Taki scenariusz to ogromna strata, zarówno wizerunkowa, jak i finansowa. Bardzo realnym scenariuszem było wznowienie zmagań na początku lipca lub sierpnia, gdy sytuacja w Europie, jak i na świecie zostanie opanowana. Federacja zastanawia się w ilu krajach, byłaby możliwość organizacji wydarzenia o tak wysokiej randze.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka interesujących pomysłów. Spora liczba wyścigów na legendarnych Silverstone to jedna z przedstawionych opcji. Padały również zdecydowanie bardziej ponure propozycje, aby odłożyć sezon 2020 na styczeń roku następnego. Rundy Mistrzostw Świata byłby, rozegrane w krajach, w których nie ma śniegu.

Ciekawą propozycją była organizacja dwóch wyścigów w jeden weekend, jak to ma miejsce w niektórych zawodach Formuły E. Temat był wielokrotnie poddawany pod dyskusję, ale był odrzucany z różnych względów. Jednak w tak ciężkim momencie może on umożliwić rozegranie sezonu, bez konieczności jego przełożenia bądź anulowania.

Alfa Romeo Giulia GTA- ekstremalny super sedan o mocy 532 KMAlfa Romeo Giulia GTA- ekstremalny super sedan o mocy 532 KMCzytaj dalej

Potencjalnymi torami, na których można zorganizować podwójny weekend F1, są Le Castellet i Abu Zabi, kultowy Silverstone, ale także Austin, Mexico City i Suzuka.

Następny artykuł