Fiat Ducato
Źródło: lubuska policja

Uciekał przed policją kradzionym busem i utknął na schodach. Grozi mu sroga kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Lipca 2020

W nocy 6 lipca w Gorzowie Wielkopolskim doszło do policyjnego pościgu a w konsekwencji nietypowego zatrzymania. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać mężczyznę, który ukradł fiata ducato. Uciekinier porzucił samochód tuż przed schodami, na których utknął skradzionym busem. Odzyskany pojazd wrócił do prawowitego właściciela

Ukradł samochód dostawczy. Utknął na schodach i zaczął uciekać pieszo

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie o podejrzanej osobie, która w nocy 6 lipca przy ulicy Piłkarskiej, kręciła się koło Fiata Ducato. Około 2 w nocy policjanci ruszyli w podane miejsce. Mężczyzna wsiadł do auta i odjechał.

Wkrótce policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak ten zignorował ich komunikaty i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli więc pościg ulicami Gorzowa.

Uciekający kierowca w ducato zakończył swoją ucieczkę przed schodami przy al. Konstytucji 3 Maja. Szybko wyskoczył z auta i zaczął zbiegać po skarpie. Jego ucieczka nie trwała długo. Wkrótce został zatrzymany przez policjantów.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódWideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódCzytaj dalej

Skradziony pojazd o wartości 60 tysięcy złotych wrócił do prawowitego właściciela. Zatrzymany to 46-letni mężczyzna z zakazem prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. O krok od wielkiej tragedii. Pewna kobieta chciała zatankować Dieslem swoją Tesle

2. Kolejny kierowca autobusu pod wpływem amfetaminy. Wkrótce ogólnopolskie narkotesty dla pracowników komunikacji miejskiej?

3. Drastyczne podniesienie kwot mandatów zaboli kierowców. Nowe plany rządu

Następny artykuł