Kontrola Policji
Źródło: zdrogi.pl

Kontrole w Boże Ciało. Nie masz ważnego przedmiotu w samochodzie? Możliwe wysokie mandaty

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Czerwca 2020

Już jutro ważne święto dla wszystkich katolików. Boże Ciało, bo o nim mowa powoduje, że tysiące Polaków, wsiądzie w samochody i będzie podróżować do swoich rodzin. Policja nie organizuje żadnej specjalnej akcji, aczkolwiek kontrole na polskich drogach będą obecne. Za brak pewnej rzeczy w naszym samochodzie będziemy karani wysokim mandatem

Wzmożone kontrole policyjne na polskich drogach. Za brak pewnej rzeczy grozić będzie srogi mandat

W tym roku polska policja nie planuje szeroko zakrojonej akcji. Nie oznacza to jednak, że nie wyjedzie na drogi w celu kontroli kierowców. Kierowcy muszą przygotować się na wzmożone kontrole.

Będą one przeprowadzane, pomimo pandemii koronawirusa oraz obowiązków funkcjonariuszy z nią związanych. Przewiduje się, że na polskich drogach pojawi się około 5 tysięcy policjantów. Będą sprawdzali trzeźwość, czy też prędkość. Pracować będą również mundurowi z grupy Speed.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na jedną rzecz. Mowa o obowiązkowej maseczce. Warto podkreślić, że jeżeli podróżujemy sami lub z osobami, z którymi mieszkamy, nie mamy obowiązku jej założenia. Jeżeli przemieszczamy się z innymi ludźmi, wówczas wszyscy są zobligowani do zakrycia nosa oraz ust. Za brak maseczek przewidziane są srogie mandaty, które będą wystawiane przez pracujących policjantów. Jego wysokość wynosi 500 złotych.

Zobacz także:

1. Gigantyczne premie dla policjantów za służbę podczas pandemii. Kwota przeznaczona na ten cel szokuje

2. Wielka kontrola UOKiK na stacjach benzynowych. Sprawdzili, gdzie jest najgorsze paliwo w Polsce

3. Nowe, luksusowe auta trafią w ręce wybranych urzędników NBP. Szokująca kwota modernizacji floty

Następny artykuł