Policja
Źródło: zdrogi.pl

Gigantyczne premie dla policjantów za służbę podczas pandemii. Kwota przeznaczona na ten cel szokuje

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Czerwca 2020

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele szkód. Wiele branży realnie odczuło negatywne skutki, jakie przyniosła epidemia z Wuhan. Powodów do narzekania nie będzie mieć 50 tysięcy policjantów, którzy otrzymali premię za służbę w czasie wirusa. Suma wręczonych premii jest zaskakująco wysoka

Nagrody dla polskich policjantów za służbę w czasie pandemii. Niebagatelna kwota

Służba w czasie pandemii wirusa Covid-19 dla zwykłych szeregowych funkcjonariuszy wiąże się z premią w wysokości co najmniej tysiąca złotych. KGP argumentuje taką decyzję, faktem, że policjanci pełnili służbę na granicach czy punktach kontrolnych i narażali swoje życie i zdrowie na szwank.

Według dziennikarza Rmf.fm, Krzysztofa Zasady, KGP w związku z działaniami w dobie pandemii koronawirusa przeznaczyła na nagrody dla policjantów 54 miliony złotych!

Kadra kierownicza policji również zyska. Zdecydowano się na podwyższenie dodatków funkcyjnych o 500 złotych. Obejmuje to około 200 komendantów, zastępców, dyrektorów oraz naczelników policyjnych.

Policjanci (...) wielokrotnie rezygnowali z zaplanowanych urlopów, a ci, którzy musieli być objęci kwarantanną, natychmiast po jej zakończeniu wracali do służby, aby wesprzeć koleżanki i kolegów. Od początku wprowadzenia stanu epidemii polscy policjanci, na zasadzie wielokrotności, wykonali aż 1 727 796 służb związanych tylko i wyłącznie ze zwalczaniem pandemii-czytamy w oświadczeniu KGP przesłanym redakcji RMF FM.

Wszyscy policjanci otrzymają wypłatę ekwiwalentu za przepracowane nadgodziny. Na ten cel przeznaczono około 140 milionów złotych. Będzie on wypłacony z budżetu polskiej policji.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Wszystkie środki finansowe, przyznane policjantom, pochodzą z budżetu policji i nie wymagały pozyskania funduszy z innych źródeł-zapewnia KGP.

Zobacz także:

1. Wideo - Szokujący wypadek. Motocyklista zatrzymał kierowce taranującego wszystko na swojej drodze. Przyczyna zaskoczyła wszystkich

2. Warszawski adwokat zatrzymany przez policję - utrudniał postępowanie w sprawie śmiertelnego potrącenia 16-latki

3. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała

Następny artykuł