wypadek Łodz
Źródło: Policja

Tragiczny finał nielegalnego wyścigu w Łodzi. Nie żyje młody mężczyzna

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Maja 2020

Nielegalne wyścigi to pospolity obrazek w polskich miastach. Tym razem w Łodzi, taki rajd skończył się tragicznie. Dwóch ścigających się kierowców potrąciło przechodnia. Grozi im do 8 lat więzienia.

Spowodowali tragiczny wypadek w trakcie nielegalnego wyścigu. Nie żyje młody mężczyzna

W ostatnią środę około godziny 23, na przejściu dla pieszych na al. Ofiar Terroryzmu 11 Września w Łodzi doszło do potrącenia pieszego przez dwóch kierowców. Najpierw 28-letni obywatel Ukrainy został zahaczony przez kierowcę Opla Astry, a potem z impetem wjechał w niego kierowca BMW. Młody mężczyzna zmarł w wyniku rozległych obrażeń.

Ustalenia policji oraz zeznania świadków jednoznacznie wskazują, że dwóch kierowców po prostu się ścigało. Rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania poinformował, że obu kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Wiele osób oburzył tak niski wymiar kary, ale takie mamy prawo. Mężczyźni byli trzeźwi.

Ciężarówką zniszczył Ferrari swojego szefa. Szokujący powódCiężarówką zniszczył Ferrari swojego szefa. Szokujący powódCzytaj dalej

Wtedy lewym pasem z dużą prędkością nadjechały dwa samochody. Najpierw kierowca astry potrącił przechodnia lusterkiem. Mężczyzna przewrócił się, a po nim przejechało bmw, tak całe zdarzenie relacjonował rzecznik Kopania.

Zobacz także:

1. Zmiany w płatnościach na autostradach. Świetna informacja na kierowców

2. Wrocław - Samochody, które miały być darem dla szpitali zniszczone

3. Czy to koniec paliwowego eldorado? Jak będą wyglądać ceny paliw w następnych dniach

Następny artykuł