Zegarek Bugatti
Źródło: Photo By Bugatti

Zegarek Bugatti z działającym silnikiem W16. Cena zwala z nóg

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Kwietnia 2020

Jeżeli jesteś obrzydliwie bogaty, kochasz markę Bugatti i nie masz co robić ze swoimi pieniędzmi, francuski producent znalazł dla Ciebie idealne rozwiązanie. Unikatowy zegarek wyposażony w specjalny mechanizm W16 będzie dogodną opcją. Cena za ten ekskluzywny czasomierz to 280 000 dolarów.

Nie ma lepszego sposobu, by pokazać innym jak bogaty jesteś

Będąc właścicielem Bugatti, a nawet kilku, prawdopodobnie nie żyjesz od piątego do piątego i masz odłożoną pokaźną sumę pieniędzy. Jeżeli bardzo lubisz drogie zegarki, w klubie golfowym kolega chwalił się ostatnio nowym Rolexem, to właśnie teraz masz okazję zabłysnąć. Zegarek o wartości 280 000 dolarów zaprojektowany został w hołdzie hipersamochodom, jakie produkuje marka Bugatti. Tak właśnie powstało, Bugatti Chiron Tourbillon Jacob&Co. W środku zegarka znajduje się mała, ruchoma replika charakterystycznego silnika W16. Naprawdę nie ma lepszego sposobu na to, by pokazać całemu światu, jak absurdalnie bogaty jesteś.

Zegarek Bugatti

Największym zaskoczeniem, a zarazem ogromną zaletą, która w pewnym stopniu tłumaczy tak horrendalną cenę jest fakt, że miniaturowy silnik naprawdę się porusza. Wszystkie tryby są ruchome i powodują prawdziwy efekt WOW. Prawdziwym hitem jest działająca ,,rezerwa paliwa", która jest odpowiedzialna za monitorowanie 60-godzinnego czasu działania baterii.

Stworzenie przez firmę Jacobs&Co ponad 578 maluteńkich części użytych przy budowie tego unikatowego zegarka zajęło ponad rok. Zawiły silnik mieści się w lekkiej, czarnej obudowie z tytanu osadzonej na gumowym pasku z tytanową klamrą.

Zegarek Bugatti

Zegarek o wdzięcznej nazwie Bugatti Chiron Tourbillon Jacob & Co., kosztuje dramatycznie duże pieniądze. 280 000 dolarów można zamienić na pokaźną willę lub samochód typu McLaren 720S. No, ale jeśli możesz sobie pozwolić na Chirona o wartości 3 milionów USD, prawdopodobnie nie zauważysz straty 280 000 dolarów na zagranicznym koncie bankowym. Kto bogatemu zabroni.

Następny artykuł