Policyjny kogut
Źródło: zdrogi.pl

Szokująca decyzja. Wielkie miasto chce zlikwidować policję. Zaskakujący powód

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Czerwca 2020

Sytuacja w USA po zabójstwie Georga Floyda jest bardzo napięta. Policja straciła zaufanie amerykańskiego społeczeństwa i coraz częściej słyszy się o jej ewentualnym rozwiązaniu. W Minneapolis zostały podjęte poważne kroki

Wielkie amerykańskie miasto chce zlikwidować policję. Decyzja pokłosiem śmierci George'a Floyda

Rada miasta Minneapolis chce zlikwidować policję. Taka decyzja jest pokłosiem śmierci czarnoskórego obywatela. Warto podkreślić, że głosowanie nie może zostać zawetowane, ponieważ za pomysłem opowiedziała się spora grupa radnych.

W mieście stwierdzono, że policja nie ma szans na skuteczną reformację. Miasto już szuka lepszej, bezpieczniejszej alternatywy. Bardzo prawdopodobne, że powstanie specjalna komórka mająca na celu ochronę obywateli. Będzie mieć ona jednak zdecydowanie większe prawa od policji.

Policja USA


Tak drastyczne kroki są pokłosiem śmierci czarnoskórego obywatela, George'a Floyda. Mężczyzna zmarł przez uduszenie. Jeden z policjantów przeprowadzających interwencję klęczał na jego szyi.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Minneapolis w swoich działaniach nie jest odosobnionym przypadkiem. Za przykład można podać władze Nowego Jorku, które już obcięły policji budżet. Za takim przykładem iść chcą też inne amerykańskie metropolie.

Zobacz także:

1. Prezydent podał szczegóły ,,Bonu Turystycznego". Polacy skorzystają z niego jeszcze w tym roku?

2. Tragiczny wypadek. Radiowóz podczas policyjnego pościgu zabił matkę szóstki dzieci

3. Nowy podatek dla posiadaczy niemieckich Diesli

Następny artykuł