Zatrzymanie Świebodzin
Źródło: Gazeta Lubuska

Szaleńczy pościg za kompletnie pijanym kierowcą BMW. Grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Czerwca 2020

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Świebodzinie w województwie lubuskim. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać ulicami miasta. Cud, że nikomu nic się nie stało

Policyjny pościg za uciekającym mężczyzną. Cud, że nikomu nie stała się krzywda

W poniedziałek 8 czerwca policja ze Świebodzina dostała niepokojące zawiadomienie. Pewien mężczyzna przekazał bliskiej osobie o chęci odebrania sobie życia. Według informacji był kompletnie pijany i przebywał w swoim BMW w okolicach Świebodzina.

W podane miejsce wysłano policyjny patrol w nieoznakowanym radiowozie. Okazało się, że mężczyzna ruszył i chce rozbić swój pojazd. Samochód zobaczył patrol interwencyjny, który próbował zatrzymać rozpędzone auto. Na dźwięk sygnałów mężczyzna prowadzący pojazd gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Świebodzina.

Mężczyzna nie reagował nadal na sygnały od policji. Łamał przepisy, między innymi z dużą prędkością poruszając się „pod prąd” pomiędzy innymi autami. Według przekazu policji wychodzi na to, że stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Dzięki odpowiedniej koordynacji patrole policji odcięły mu drogę ucieczki i ostatecznie zatrzymały. Okazało się, że 27-letni kierowca był kompletnie pijany. Badania alkomatem wykazały obecność prawie 2 promili alkoholu we krwi.

Tragedia na Mazowszu: Ciężarówka wjechała w auto osobowe. Nie żyje kobieta, troje dzieci rannychTragedia na Mazowszu: Ciężarówka wjechała w auto osobowe. Nie żyje kobieta, troje dzieci rannychCzytaj dalej

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Oprócz wysokiej kary finansowej grozi mu także więzienie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz także:

1. Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców straci swoje prawo jazdy

2. Prezydent podał szczegóły ,,Bonu Turystycznego". Polacy skorzystają z niego jeszcze w tym roku?

3. Nowy podatek dla posiadaczy niemieckich Diesli

Następny artykuł