Stacja Paliw
Źródło: zdrogi.pl

Rewolucyjny sposób na tańsze paliwo. Coraz więcej inicjatyw w całej Polsce

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Czerwca 2020

Ceny paliwa są uzależnione od wielu czynników. Na ostateczny koszt zakupu wpływa m.in. podaż, popyt czy sytuacja na rynku. Istotnym aspektem jest również rynkowa konkurencja. Coraz częściej w branżę petrochemiczną wchodzą samorządy co istotnie wpływa na ceny paliw

Tanie paliwo nie musi być fikcją. Coraz więcej inicjatyw na polskim rynku


W mniejszych miastach oraz miejscowościach problem droższego paliwa to chleb powszedni. Ze względu na brak konkurencji, komercyjne punty niejednokrotnie podnosiły ceny. Idealną alternatywą, która może zwalczyć taki stan rzeczy, jest budowa miejskich stacji paliw.

Pierwsza miejska stacja powstała kilkanaście lat temu w Płocku. Prawdziwe korzyści z takiego rozwiązania czerpało zarówno miasto, jak i mieszkańcy, którzy płacili za paliwo nie wygórowana, rozsądną cenę.

Według informacji przekazanych przez portal PortalSamorządowy.pl w ostatnich tygodniach kilka samorządów zgłosiło pomysł budowy oraz uruchamiania miejskich stacji paliw. Projekty w tym zakresie rozpoczęły już władze Włocławka, Tomaszowa Mazowieckiego, Chełma czy Włodawy.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców straci swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców straci swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Z powodu pandemii koronawirusa, ceny paliw drastycznie spadły. Aktualna sytuacja powoli wraca do względnej normalności. Litr paliwa mniej niż 4 złote jest dostępny na zdecydowanie mniejszej ilości stacji. Mimo wszystko, ceny benzyny, jak i diesla są zdecydowanie tańsze niż przed wybuchem pandemii Covid-19.

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Radiowóz podczas policyjnego pościgu zabił matkę szóstki dzieci

2. Nowy podatek dla posiadaczy niemieckich Diesli

3. Gnał po A4 260 km/h i chwalił się tym w sieci. Policja schwytała go po… ponad roku

Następny artykuł