Wakacje Samochód
Źródło: Flotman

Prezydent podał szczegóły ,,Bonu Turystycznego". Polacy skorzystają z niego jeszcze w tym roku?

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Czerwca 2020

Tegoroczne wakacje będą zupełnie inne niż do tej pory. Większość rodaków deklaruje, że swój wypoczynek planuje w naszym kraju. Wszystko z powodu koronawirusa Covid-19, który skutecznie sparaliżował branże turystyczną

Prezydent zapowiedział wprowadzenie ,,Bonu turystycznego". Znamy ostateczną formę ustawy

Polski rząd od jakiegoś czasu zapowiadał wprowadzenie ,,bonu turystycznego". Jest to temat, który elektryzuje polską opinię publiczną, niemal do czerwoności. Pomysł przeszedł wiele zmian, lecz polski rząd najprawdopodobniej już wie, jak finalnie będzie wyglądał ten rewolucyjny program.

Deklaracje Andrzeja Dudy, jasno i wyraźnie wskazują, że wprowadzony bon będzie przyznany na każde dziecko w rodzinie. Podobnie jak w programie 500 plus, przyznana kwota będzie wynosić 500 złotych. Pieniądze będzie można otrzymać gotówką, ale również w formie cyfrowej. W przypadku drugiej opcji wystarczy zarejestrować się na platformie przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wprowadzonego bonu turystycznego nie trzeba wykorzystywać w tegoroczne wakacje, ani też w okresie do końca sierpnia. Będzie on aktualny cały czas aż do końca przyszłego roku. Rząd planuje poratować polską turystykę niebagatelną kwotą około 3 miliardów złotych.

Analizując słowa prezydenta, sejm powinien przyjąć odpowiednią ustawę jeszcze przed wakacjami. Wszystko zależy również od Senatu, który na rozpatrzenie ustawy ma 30 dni.

Nowy podatek dla posiadaczy niemieckich DiesliNowy podatek dla posiadaczy niemieckich DiesliCzytaj dalej

Według oficjalnych danych, z rządowego programu będzie mogło skorzystać około 6 milionów dzieci. Bon będzie obowiązywać tylko i wyłącznie na terenie Polski.

Zobacz także:

1. Wicepremier podała dokładną datę otwarcia polskich granic. Nieodległy termin zniesienia obostrzeń

2. Tragiczny wypadek. Radiowóz podczas policyjnego pościgu zabił matkę szóstki dzieci

3. BMW uderzyło w drzewo - Kierowca zniknął wraz z tablicami

Następny artykuł