Skoda Superb
Źródło: Wrc.net

Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Czerwca 2020

Wraz z nadejściem długiego czerwcowego weekendu na polskie drogi wyjadą nowe radiowozy, które zasiliły szeregi policyjnej grupy Speed. Wiadomo, że nowe radiowozy będą sygnowane znaczkiem Skody, która wygrała przetarg, pokonując BMW. Będą to najszybsze radiowozy w historii grupy

Nowe radiowozy trafiły do policyjnej grupy SPEED. Są to najmocniejsze modele w historii grupy

Najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy z grupy Speed czeka zaszczyt przetestowania nowo zakupionego sprzętu. Okazja do testów będzie i to nie byle jaka. Święto Bożego Ciała, długi weekend. Spora liczba osób zaplanowała urlopy i będzie podróżować w różne miejsca w kraju. Nad bezpieczeństwem kierowców będzie czuwać policyjna grupa Speed, która również wyjedzie na polskie drogi.

Superb


Nowe pojazdy trafią do warszawskiej jednostki. Mowa o Skodach Superb z dwulitrowymi silnikami turbo o niebagatelnej mocy 272 KM. Radiowozy będą wyposażone w napęd na cztery koła. Pierwszą setkę na liczniku będą osiągać w 5,7 sekundy. Jest to wynik, który czyni je najszybszymi radiowozami na polskich drogach. Dotychczas użytkowane BMW serii 3 (252 KM) potrzebują na to 6,2 sekundy, a spotykany na Śląsku model Kia Stinger (255 KM) 6 sekund.

Superb

Policja za 8 radiowozów zapłaciła łącznie 1 879 440 złotych. Zakupy zrobiła u lublińskiego dilera CRH Żagiel Auto.

Zdjęcia - Dramatyczne zdarzenie. Na ruchliwym skrzyżowaniu dziecko wypadło z taksówkiZdjęcia - Dramatyczne zdarzenie. Na ruchliwym skrzyżowaniu dziecko wypadło z taksówkiCzytaj dalej

To już policyjne radiowozy, które w ostatnim czasie dołączyły do floty stołecznej komendy. Od początku 2019 roku do eksploatacji trafiły 163 nowe pojazdy. Sam Wydział Ruchu Drogowego pozyskał aż 19 specjalistycznie wyposażonych samochodów i motocykli, którymi wyjeżdżają na służbę policjanci grupy Speed.

Zobacz także:

1. Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdy

2. Szokująca decyzja. Wielkie miasto chce zlikwidować policję. Zaskakujący powód

3. Tragiczny wypadek. Radiowóz podczas policyjnego pościgu zabił matkę szóstki dzieci

Następny artykuł