Policja
Źródło: Motofakty

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdy

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Czerwca 2020

Według szacunków polskiego rządu do końca roku 2020, ze swoimi uprawnieniami pożegna się około 20 tysięcy kierowców. Rok 2021 ma być pod tym względem jeszcze bardziej dramatyczny. Liczba ta ma urosnąć do niebagatelnych 40 tysięcy. Od lipca w życie wchodzą nowe, rygorystyczne przepisy

Polski rząd już wie. 40 tysięcy kierowców pożegna się ze swoim prawem jazdy. Głównym powodem nowe przepisy

Za niecały miesiąc w życie wejdą nowe, rygorystyczne przepisy ruchu drogowego. Wraz z nadejściem lipca, polscy kierowcy obudzą się w nowej rzeczywistości, w której zdecydowanie łatwiej będzie stracić swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Projekt ustawy, która 31 stycznia trafiła do społecznych konsultacji, w głównej mierze opiera się na trzech zasadniczych zmianach.

Pierwszym istotnym elementem nowych przepisów będzie pierwszeństwo pieszych, jeszcze przed przejściem. Kierowcy będą zobligowani do ustąpienia pierwszeństwa pieszym, którzy czekają przed pasami.

Dodatkowo wprowadzone zostanie ujednolicenie limitów prędkości niezależnie od pory dnia. Dozwolona prędkość będzie wynosić 50 km/h. Aktualnie w godzinach od 23:00 do 5:00 limit wynosi 60 km/h. I na koniec utrata uprawnień za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Zasada będzie obowiązywać na wszystkich drogach, nie tylko w terenie zabudowanym, ale także m.in. na autostradach i drogach ekspresowych.

Polscy eksperci są zgodni. Wprowadzenie nowych przepisów spowoduje, że około 40 tysięcy kierowców może stracić swoje uprawnienia.

Prezydent podał szczegóły ,,Bonu TurystycznegoPrezydent podał szczegóły ,,Bonu Turystycznego". Polacy skorzystają z niego jeszcze w tym roku?Czytaj dalej

Jedynym rozwiązaniem w tej niezwykle ciężkiej sytuacji, jest dostosowanie się do wprowadzonych zmian, choć na pewno dla wielu kierowców będzie to niezwykle problematyczne zadanie.

Zobacz także:

1. Bentley zwalnia 25% personelu - Brytyjczycy mają problemy

2. Tragiczny wypadek. Radiowóz podczas policyjnego pościgu zabił matkę szóstki dzieci

3. Nowy podatek dla posiadaczy niemieckich Diesli

Następny artykuł