Bramki Opłat
Źródło: Autokult.pl

Zmiany w płatnościach na autostradach. Świetna informacja na kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Maja 2020

Wkrótce na polskich drogach ma dojść do prawdziwej rewolucji. Uiszczanie opłaty za pomocą telefonu główna z planowanych zmian. W środę przegłosowano nowelizację ustawy o drogach publicznych. Jedno jest pewne, kierowcy powinni być zadowoleni.

Dzięki nowelizacji zyskają wszyscy. Usprawnienie pobierania opłat na polskich drogach

W imię nowej nowelizacji głównym organem odpowiedzialnym za pobór opłat na autostradach jest Krajowa Administracja Skarbowa, a nie jak to miało miejsce wcześniej Generalny Inspektor Transportu Drogowego. Główne zmiany będą dotyczyć jednak sposobu poboru opłat.

Teraz realizowanie płatności za przejazdy ma być prowadzona za pomocą specjalnego systemu geolokalizacji satelitarnej, a nie jak do tej pory przez system radiowy. Do opłaty, będzie potrzebna bezpłatna aplikacja, którą będzie można zainstalować na telefonie bądź tablecie. Zmiany w przepisach zobligują kierowcę do odpowiedniego działania aplikacji na czas przejazdu płatnym odcinkiem drogi.

Na ten moment w naszym kraju możliwość korzystania z tego systemu istnieje jedynie na dwóch odcinkach autostrad. Zgodnie z zapowiadanymi wcześniej planami rządu — wkrótce będzie ich znacznie więcej.

Będzie jeszcze więcej fotoradarów. Rząd wyda ogromną sumę na modernizacjeBędzie jeszcze więcej fotoradarów. Rząd wyda ogromną sumę na modernizacjeCzytaj dalej

Przygotowywana zmiany są jednak jeszcze ważniejsze dla kierowców ciężarówek. Zgodnie z projektem nowych przepisów wdrożony ma zostać system, który nie będzie wymagał posiadania w samochodzie urządzenia viaBOX.

Zobacz także:

1. Kierowców czeka rewolucyjna zmiana. Usprawni zakup samochodów

2. Czy to koniec paliwowego eldorado? Jak będą wyglądać ceny paliw w następnych dniach

3. Wrocław - Samochody, które miały być darem dla szpitali zniszczone

Następny artykuł